Jak podaje "TVP Info", w koszmarnym wypadku w Gliwicach zginęło dziewięciu pasażerów busa, w który wjechał autokar. Kierowca busa zmuszony do nagłego manewru przewrócił się na bok i sunął bokiem po jezdni. Jadący z przeciwka autokar z ogromną siłą uderzył w dach busa, odbierając życie wszystkim uwięzionym w busie osobom. Wśród nich była para narzeczonych, która jechała do Holandii, by zarobić tam na ślub.

"Za miesiąc mieli się pobrać"

Fakt

Późnym wieczorem w sobotę 22 sierpnia 2020 roku, na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach, w pobliżu węzła Kleszczów, w wyniku tragicznego wypadku życie straciło dziewięć osób.

mapy google

"Fakt" podaje, że kierowcą busa był mieszkający na terenie Polski obywalet Słowenii. Jak donoszą media, wśród ofiar śmiertelnych znalazła się para narzeczonych. Według zeznań znajomej ofiar, jechali do Holandii, by tam zarobić pieniądze na organizację wesela.

Za miesiąc mieli się pobrać. Młodzi chcieli uzbierać trochę własnych pieniędzy.

Media podają, że 23-letnia Karolina i jej narzeczony Patryk, to para narzeczonych z Podkarpacia, która planowała spędzić ze sobą resztę życia. Według ustaleń służb i policji, Karolina i Patryk są najmłodszymi ofiarami śmiertelnymi wypadku w Gliwicach. Krewni pary wciąż nie moga wyjść z szoku.

To mój kuzyn, wspaniały chłopak. Nie pojęta tragedia... - powiedział krewny ofiary zalewając się łzami.

Według zeznań służb ratunkowych, siedem osób z autokaru, który uderzył w dach busa zostało rannych, a kierowca autokaru został uwięziony w kabinie.

Był on uwięziony w pojeździe, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby go wydostać. Osoba ta została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - wyjaśnił kpt. Damian Dudek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Dodał, że ranni pasażerowie autokaru trafili do szpitala, a ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinom ofiar. Niech spoczywają w pokoju...

O tym się mówi: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem

Zerknij: Papież emeryt Benedykt XVI "krucho wygląda". Co się dzieje z Papieżem. Niepokojąca relacja