Jak podaje "Lelum", polskie góry przechodzą prawdziwe oblężenie turystów. Co, którzy nie są w temacie, po obejrzeniu nagrania z Tatr zaczynają rozumieć, z czym zmagają się w tym sezonie turyści odwiedzający polskie górskie szlaki.

Dobra lekcja dla śpiochów

Koneserzy górskich wypraw dobrze wiedzą, jak prawidłowo przygotować się do wyjścia na górskie szlaki. Każdy miłośnik zdobywania górskich szczytów wie także, że wycieczkę należy rozpocząć bardzo wcześnie rano, jeśli chce się wszędzie zdążyć i nie spieszyć się ze schodzeniem ze szlaku przed zapadającym właśnie zmrokiem.

Bardziej doświadczeni zdobywcy szczytów są w stanie sobie poradzić w utrudnionych warunkach, jednak turyści o bardziej rekreacyjnych górskich zapędach mogą snaleźć się w tarapatach, gdy wyjście w góry poprzedzają spaniem do południa.

Sznur ludzi na szlaku na Rysy

Zapalony taternik Konrad Przebindowski, oraz facebookowa grupa Tatromaniacy opublikowali na Facebooku filmik, który na miłośnikach swobodnych wypraw w góry robi ogromne wrażenie. To, co się dzieje w tym sezonie na szlakach, budzi spore kontrowersje w czasach obowiązującego nadal w kraju stanu epidemicznego.


Facebook/Photo Dream

Niemiłosiernie długa kolejka na szlaku, który prowadzi na Rysy oblega Dolinę Żabią niemal na całej długości.

Konrad Przebindowski w swoim opisie do opublikowanego przez siebie nagrania wyjaśnia, dlaczego on i jego przyjaciele nie musieli męczyć się oczekując w długiej kolejce do łańcuchów.

Dolina Żabia Mięguszowiecka (szlak na Rysy) 28.07.2020 „okno pogodowe” w Tatrach. Ten film powinien dać do myślenia wszystkim, którzy wybierają się w góry na spontan i zbyt późno. Wstaliśmy z przyjaciółmi o 3:50. Dlatego do łańcuchów nie staliśmy w ogóle, a byliśmy tam między 7-8 rano. Film z naszego zejścia, kilkaset osób w kolejce o godzinie 12:00.

Czy to, co widac na nagraniu może być skutkiem decyzji Polaków o spędzaniu tegorocznych wakacji w kraju?

O tym się mówi: 18 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne statystyki o koronawirusie. Dane nie naprawiają optymizmem

Zerknij: Henryka Krzywonos i jej potężna emerytura. Czym się Polsce zasłużyła gdańska tramwajarka