Jak donosi "Lelum", z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej napływają kolejne alerty. Tym razem nie chodzi o obfite opady deszczu.

Nadchodzi fala upałów

W nadchodzących godzinach będzie pogodnie i słonecznie na południu i w centrum kraju. Nad pozostałym obszarem zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura sięgnie od 26 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do 31 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Z zachodnich i południowych kierunków powieje słaby i umiarkowany wiatr, a na barometrach wahania ciśnienia wyniosą 1015 hPa.

YT

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej publikuje ważne informacje pogodowe dla poszczególnych regionów. Od Słupska, Łodzi, po Opole przejdzie przez środek kraju fala ciężkiego do zniesienia upału, który męczyć będzie także mieszkańców zachodniej części Polski.

Na obszarze Częstochowy, Kielc, Katowic, Krakowa, Tarnowa, Nowego Sączu ogłoszono ostrzeżenie II stopnia. Na wschodzie temperatury nie będą już tak uciążliwe.

⚠️🌡️Uwaga, pas centralnej Polski został objęty ostrzeżeniami przed upałami. Są to ostrzeżenia 1 i 2 stopnia, co oznacza możliwość wystąpienia 31°C.

Podczas odczuwania suchości w ustach i znacznego osłabienia, natychmiast należy uzupełnić płyny i odpocząć, gdyż odwodnienie może być bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Temperatury sięgające powyżej 30 stopni Celsjusza są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, chorych, a także dla kobiet w ciąży.

Pamiętajmy, by nie zostawiać w rozgrzanych pojazdach żadnych istot żywych, gdyż oznacza to dla każdej z nich potworną śmierć w niewyobrażalnych męczarniach.

O tym się mówi: Nadchodzi okres wakacyjnych wyjazdów. Czy możemy się spodziewać wzrostu zakażeń

Zerknij: Były minister zdrowia Łukasz Szumowski rozmawiał z Tadeuszem Rydzykiem. Wiadomo już o czym rozmawiali