Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Jak wiadomo od września dzieci wrócą do szkół. Związku z tym należy wprowadzić pewne obostrzenia, które będą panowały w określonych rejonach.

Wiadomo jednak, że rząd nie przygotował jednych zasad, które powinny obowiązywać we wszystkich szkołach placówkach, bo jak sam stwierdził każda z nich jest inna i wymaga innych zasad. Dlatego też to właśnie na barkach nauczycieli oraz dyrektorów szkół spoczywa obowiązek ułożenia reguł, które będą musiały być przestrzegane przez uczniów oraz rodziców.

Uczniowie. Źródło: fizjoplaner.pl
Uczniowie. Źródło: fizjoplaner.pl

Z informacji podawanych przez fakt wynika, że podkarpackie władze samorządowe postanowiły już wcześniej przygotować odpowiedni plan przebiegu przyszłego roku szkolnego. Jak wiemy w szkołach nie będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek. Podkarpackie placówki postanowił jednak zadbać o bezpieczeństwo dzieci i wprowadzić obowiązkowe noszenie przyłbic.

- Dyrektorzy placówek dostali wytyczne ministra zdrowia, edukacji narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Wytyczne te pozwalają m.in. określić kompetencje poszczególnych osób, które są w szkole i pozwalają zadbać o bezpieczeństwo uczniów i pracowników. Ale będą to działania czasowe - mówiła Małgorzata Rauch, Podkarpacka Kurator Oświaty.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

To też może cię zainteresować: Gdańsk: pasażerów SKM czekają utrudnienia. Co się zmieni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Dowbor podzieliła się swoim szczęściem. To niesamowita wiadomość. Fani będą pod wrażeniem