[quote author=""]Asteroida została sklasyfikowana jako potencjalnie niebezpieczny obiekt, ponieważ jest większa niż 152 metry i znalazło się w odległości trzech tysięcy kilometrów od orbity Ziemi.

O włos od końca świata

Eksperci z Arecibo mogą monitorować asteroidy i wykorzystywać obserwacje, aby określić ich drogę w przyszłości, aby sprawdzić, czy stanowią one zagrożenie dla Ziemi. „Pomiary radarowe pozwalają nam dokładniej określić, gdzie asteroida będzie w przyszłości, w tym jej bliskie zbliżenie do Ziemi w przyszłości” - powiedziała Flaviane Venditti, naukowiec z obserwatorium w oświadczeniu. „W 2079 roku asteroida 1998 OR2 minie Ziemię około 3,5 razy bliżej niż w tym roku, dlatego ważne jest, aby dokładnie znać jej orbitę”.

YT

Jest to największa asteroida, która miała znaleźć się obok Ziemi, ale nie jest ona największa w historii. Ten zaszczyt należy do asteroidy 3122 Florence (1981 ET3), która przeleciała obok i na szczęście nie zderzyła się z Ziemią 1 września 2017 r. Ponownie przeleci 2 września 2057 r. Szacuje się, że asteroida ma 8.8495 kilometrów szerokości.

Florence - nazwana na cześć Florence Nightingale, założycielki nowoczesnego pielęgniarstwa - oferuje wielką szansę. Naukowcy sądzą, że każda asteroida o rozmiarach od 1 do 2 kilometrów może mieć skutki na całym świecie, więc zbadali przelatującą Florencję.

Mniej więcej raz w roku asteroida wielkości samochodu uderza w ziemską atmosferę i tworzy wielką kulę ognia, twierdzi NASA. Zwykle nie powodują uszkodzeń. Ale w lutym 2013 roku asteroida przebiła się przez naszą atmosferę i eksplodowała nad Czelabińskiem w Rosji.

Florence została uchwycona na filmie wykonanym przez naukowców. Musi być na prawdę ogromna, skoro widać tak wyraźnie.


YouTube/Gian Masi

O tym się mówi: Smutna wiadomość dla wszystkich wielbicieli "Kaczuszek". Nie ma już z nami wykonawcy

Zerknij: Książę Harry jest owocem zdrady? Ekspertka wyjawia prawdę na temat największego sekretu rodziny królewskiej