Okulista Ben Armitage odebrał telefon od lekarza rodzinnego. Poprosił o zbadanie 14-letniego chłopca, który skarżył się na problemy ze wzrokiem.

Podczas badania lekarz stwierdził: „Miał pióro laserowe. I niestety zbyt często kierował swój promień w oczy. "

Obrazy pokazały, że promienie lasera spaliły siatkówkę obu oczu.

Wizja nastolatka spadła o 75% i tak jest w przypadku, gdy jest prawdopodobne, że nie wyzdrowieje.

„Siatkówka to obszar, przez który przechodzi całe centralne widzenie” - wyjaśnia lekarz. „Spalona siatkówka powoduje tak zwaną ślepotę plamkową”. I niestety jest na zawsze! "

Chociaż nastolatek nie odczuwał bólu, gdy świecił laserem w oczy, uszkodzenie wzroku pojawiło się natychmiast, prawie natychmiast.

Lekarz mówi, że istnieją techniki przywracające siatkówkę, ale najprawdopodobniej w tym przypadku to nie pomoże: nastolatek będzie musiał żyć z 25% wizji na całe życie. Laser dosłownie wypalił obszary, których nie można było naprawić.

Nie naprawiaj uszkodzeń okularami.

Dr Armitage wyjaśnia to w ten sposób: „Wyobraź sobie, że uszkodziłeś kliszę starego aparatu. Bez względu na to, jakie soczewki premium umieścisz przed obiektywem, nie uzyskasz wysokiej jakości zdjęć.

Jeff Squibb, główny specjalista ds. wzroku w Tasmanii, ostrzega rodziców, aby unikali kupowania laserowych wskaźników dla swoich dzieci w Boże Narodzenie i Sylwestra.

Squibb mówi, że „lepiej dla matek i tatusiów jest chronić swoje dzieci przed poważnymi zagrożeniami, które mogą mieć negatywny wpływ na całe ich życie.

Chociaż większość wskaźników laserowych sprzedawanych na świecie jest uważana za nieszkodliwą, znaczna część z nich jest produkowana w Chinach bez żadnych przepisów bezpieczeństwa. Z tego powodu służby zdrowia zalecają, aby nie pozwalać na nie swoim dzieciom.

To, co wydaje się niewinną zabawką, może być „cichym zabójcą” komórek potrzebnych do widzenia.

To też może cię zainteresować: 18 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne statystyki o koronawirusie. Dane nie naprawiają optymizmem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szczęśliwa Aneta Zając przypadkowo zdradziła, że ma nowego partnera? Fanów aktorki zastanawia tajemnicze zdjęcie, które trafiło do Internetu