Lee Howdle spacerował po wzgórzach w Parku Narodowym British Peak District w Derbyshire, kiedy zauważył mglisty spektakl na niebie. Takie zjawisko pogodowe może wystąpić, gdy obserwator stoi nad górną częścią chmury, a Słońce znajduje się za nim. W ten sposób w odbiciu wytwarza się obraz „anioła na niebie”, który wygląda jak aura z cieniem postaci pośrodku.

Takie zjawisko fizyczne znane jest również jako „widmo Brockenu” tudzież „widmo górskie” i wymaga wystąpienia mglistej pogody i cienia.

Światło odbija się od cienia i tworzy „okrągłą świetlistość” kolorów wokół sylwetki, która może wydawać się ogromna.

Wędrowny fotograf i turysta wyjaśnił dziennikarzom, że jego cień wyglądał na ogromny i znajdował się pośrodku tęczowej poświaty.

- Zrobiłem kilka zdjęć i poszedłem dalej. To było jak anioł na niebie nad wzgórzami, było całkowicie magiczne – tłumaczy mężczyzna.

Niesamowite zjawisko "anioła na niebie" podbiło Internet! Zdjęcia robią spektakularne wrażenie!

Turysta jest zapalonym fotografem i udało mu się zrobić zdjęcie swoim profesjonalnym aparatem.

Lee Howdle, który wszedł na wzgórze Mam Tor, które ma około 517 metrów wysokości w rejonie High Peak w Parku Narodowym, uchwycił oszałamiającą scenę za pomocą aparatu fotograficznego.

- Mój cień wydawał się ogromny. Znajdował się w wielkiej okrągłej tęczy. Nigdy wcześniej tego nie widziałem. Czytałem o tym raz w Internecie - powiedział dziennikarzom turysta.

fot. Instagram @leehowdle

Efekt widma Brockenu jest wymieniany jako jeden z „dziesięciu najrzadszych zjawisk pogodowych” przez brytyjskie biuro Met Office.

Brytyjski instytut meteorologiczny wyjaśnił, że ffekt ten pojawia się, gdy obserwator stoi ponad górną powierzchnią chmury - na wzniesieniu, górze lub dużej wysokości – a słońce znajduje się za nim.

Kiedy obserwator widzi swój cień, światło odbija się z powrotem w taki sposób, że niesamowita okrągła tęczowa „aureola” pojawia się wokół punktu znajdującego się dokładnie naprzeciw Słońca.

Eksperci twierdzą, że obszary górskie są miejscem, w którym można zobaczyć widmo Brockenu, ponieważ trzeba znajdować się na wzniesieniu.

Jak informował portal "Życie": PIELĘGNIARKA Z ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO POKAZAŁA, W JAKICH WARUNKACH MUSI PRACOWAĆ. INTERNAUCI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, TO NAGRANIE ROBI SZAŁ W SIECI

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE PILNA INFORMACJA. WYKRYTO NOWE ZAKAŻENIA W KOŚCIELE W WIELKOPOLSCE. WSZYSCY BIORĄCY UDZIAŁ W NABOŻEŃSTWACH MUSZĄ ZGŁOSIĆ SIĘ DO SANEPIDU

Portal "Życie" pisał również: AGATA DUDA BĘDZIE PIERWSZĄ TAKĄ PIERWSZĄ DAMĄ W POLSCE! W ŻYCIE WEJDZIE NOWE PRAWO, KTÓRE ZAPEWNI JEJ WŁASNE DOCHODY, PREZYDENT Z PODWYŻKĄ