Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilku polskich regionów. Sytuacja w tych miejscach będzie bardzo poważna.

Mieszkańcy tych województw muszą na siebie uważać

W ostatnich dniach pogoda rozpieszcza nas do granic możliwości. Urlopowicze mogą w pełni cieszyć się wypoczynkiem, bo słońce i bezchmurne niebo w ostatnim dniach były niemal w całej Polsce.

Okazuje się jednak, że sytuacja pogodowa nieco się pogorszy. W niektórych polskich regionach może być dość niebezpiecznie, natomiast w innych regionach pogoda się nie zmieni.

Załamanie pogody, deszcz, burza. Screen: Wiadomosci.wp.pl
Załamanie pogody, deszcz, burza. Screen: Wiadomosci.wp.pl
Załamanie pogody, deszcz, burza. Screen: Wiadomosci.wp.pl

Choć w większej części kraju będzie raczej pogodnie i pogoda się nie zmieni, na południu może być dość niebezpiecznie. IMGW wydało alerty pogodowe dla kilku powiatów.

Gdzie będzie najbardziej niebezpiecznie?

Alertami, ostrzegającymi przed burzami z gradem, pierwszego stopnia są objęte następujące powiaty: wałbrzyski, ząbkowicki, opolski, strzelecki, prudnicki, kędzierzyńsko-kozielski, głubczycki, oleski, krapkowicki, nyski, kłodzki, bielski, myślenicki, nowatorski, nowosądecki, tatrzański, limanowski, suski, żywiecki, cieszyński.

Pogoda może nas zaskoczyć / dsx.weather.com/
Pogoda może nas zaskoczyć / dsx.weather.com/

Jak widać, jest ich dość sporo. Na Śląsku, Małopolsce, Wielkopolsce i Ziemi Łódzkiej mieszkańcy mogą spodziewać się obfitych opadów – do 30 litrów na m2. W niektórych miejscach może pojawić się także grad o średnicy 2 mm oraz porywisty wiatr – do 80 km/h.

W pozostałych regionach kraju nieco się ochłodzi. Wciąż będzie ciepło, jednak nie upalnie. Termometry wskażą od 24-25 stopnia we wschodniej Polsce do 29 stopni w północno-zachodniej Polsce.

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ