Zeszłej wiosny mieszkaniec Missouri Bill Shaver, wracając do domu z wędkowania, postanowił zrobić krótki przystanek i „pobiec do lasu”.

Nie było go dosłownie minutę, a kiedy wrócił, stwierdził, że do jego samochodu wdrapał się bezpański pies. Zwinął się na jego miejscu i zamknął oczy.

Na szczęście zwierzę wybrało odpowiednią osobę. Bill kocha zwierzęta, w domu ma uratowane przez siebie trzy psy. Mężczyzna nie wypędził niespodziewanego gościa, wręcz przeciwnie, chciał pomóc biednemu stworzeniu.

Pies był bardzo wyczerpany. Kiedy Bill dał mu kilka chrupiących batonów ryżowych, połknął je bez żucia. Patrząc na nieszczęsne stworzenie, mężczyzna poczuł, że nie może z niego zrezygnować.

Wysłał zdjęcie psa do swojej żony i zapytał, czy może zabrać go do domu. Na szczęście żona się zgodziła.

Nowy zwierzak otrzymał imię River na cześć miejsca, w którym został znaleziony. Po jedzeniu pies spokojnie zasnął na tylnym siedzeniu samochodu. Nie chciał go zostawiać, nawet gdy Bill wracał do domu — tylko tam zwierzę czuło się bezpieczne.

Jednak Riverowi spodobał się też nowy dom, bo czekały na niieho innezwierzaki, które na widok gościa radośnie merdały ogonami. Jednak zanim lepiej poznał psy, Bill miał dużo pracy: pies był pokryty kleszczami i ranami, cierpiał na odwodnienie i wyczerpanie. Po kąpieli i obfitej kolacji, po raz pierwszy od dłuższego czasu, biedak mógł się zrelaksować i przespać całą noc.

Następnego dnia mężczyzna zabrał Rivera do weterynarza i okazało się, że pies ma znacznie więcej problemów zdrowotnych, niż się wydawało na pierwszy rzut oka. Lekarz stwierdził robaczycę serca, robaki i nieuleczalne rany odniesione podczas walki z innymi psami.

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ