Wyszedł na zewnątrz do chłopców i powiedział:

- Przez kilka dni mieszkałem w nowym domu jak w spokojnej przystani. W pobliżu nie ma sąsiadów, a wszystko wokół jest ciche. Jednak oto jesteście, jak diabeł z tabakiery, a muzyka zaczyna grzmieć każdej nocy.

Ktoś na moim miejscu narzekałby na tę hańbę na komisariacie. Inni próbowaliby wywierać presję na twoje sumienie z powodu twoich rodziców. Jednak nic z tym nie zrobię. Nie dlatego, że jestem dobry. A ponieważ lubię twoją bardzo głośną muzykę!

Jestem nawet skłonny zapłacić za to moją małą emeryturę, żeby brzmiało blisko mojego domu. Powiedzmy 50 hrywien na jeden wieczór.

Miejscowa młodzież rozejrzała się, zaśmiała i zgodziła się na warunki starca. Za 50 hrywien można kupić gratis i butelkę piwa.

Następnego dnia starzec wyszedł do chłopców i powiedział:

- Mam nieprzewidziane wydatki i jestem zmuszony obniżyć taryfę. Za waszą głośną muzykę jestem gotów zapłacić tylko 10 hrywien za noc.

Chłopaki podrapali się po nosach, oszacowali, że 300 hrywien może po prostu działać w ciągu miesiąca i się zgodzili.

Trzeciego dnia starzec wyszedł do młodzieńca i powiedział:

- Okazało się, że jestem gotów zapłacić tylko 5 hrywien za Twój hałaśliwy wieczór pod moim domem. Przykro mi. Inflacja, kryzys…

Chłopcy zmarszczyli brwi z niezadowoleniem i powiedzieli:

- Za kogo nas uważasz, staruszku? Że zorganizowaliśmy pokaz pod twoimi oknami za 5 hrywien? Znalazłeś frajerów? Nie będziesz już słyszeć swojej ulubionej muzyki. Arividerchi!

Kiedy chłopcy zniknęli z pola widzenia, starzec chytrze się uśmiechnął. Wszedł do swojego domu, który ponownie stał się od tej chwili „cichą przystanią”.

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ