Jak przekonuje Gazeta Krakowska, kilka lat wstecz portal MooseRoots postanowił poddać analizie ponad 15 tysięcy imion, które posiadały prawdziwie wybitne osobistości – artyści, wynalazcy czy naukowcy. Dzięki temu badaniu udało się ustalić 20 powtarzających się imion, które mogą być oznaką największej inteligencji, wybitności i wyjątkowości, a także ukrytych predyspozycji i talentów. Co jest w nich tak wyróżniającego i jak brzmią?

Choć ciężko stwierdzić, by imię tak mocno wpływało na nasze życie i postawę to jednak ma ono pewne znaczenie. Jakie zatem używane w Polsce imiona mogą predysponować do geniuszu?

Lista imion prawdziwych geniuszy i wybitnych postaci! Sprawdź, czy się na niej znajdujesz

Spośród męskich imiona jest to m.in. Jan, który określany jest jako inteligentny, pracowity, sprawiedliwy i pewny siebie, a także „obdarzony boską łaską”. Dość przypomnieć sobie takie postacie jak Jan III Sobieski czy Jan Długosz lub Jan Kiepura.

To również Karol, „człowiek prosty, panujący”. Imię, które niezwykle mocno kojarzy się z papieżem-Polakiem cechuje się dobrą organizacją, przebojowością i nastawieniem na sukces.

To również Jakub, o którym mówi się, że jest pogodny, energiczny i pomocny. Chłopcu warto również dać na imię Ryszard, gdyż znaczenie tego imienia to ,,ten, który jest potężny, bogaty i sprawuje silną władzę". Wystarczy przypomnieć sobie, że Ryszarda I Lwie Serce!

Dobrym pomysłem na imię jest również Jerzy, określany jako bystry, wszechstronny i rozsądny. W Polsce znamy wielu wybitnych Jurków: Jerzego Buzka, Jerzego Kossaka, Jerzego Stuhra czy Jerzego Owsiaka. O tym, ilu królów na świecie nosiło to imię nie trzeba nawet wspominać!

Paweł to również imię wybitnych postaci. Określa się go jako oddanego, energicznego i jako duszę towarzystwa.

A co z paniami? Prym wiedzie oczywiście Maria jako „ukochana przez Boga”, dość przypomnieć o Marii Konopnickiej, Dąbrowskiej czy Skłodowskiej-Curie.

Elżbieta to również imię kobiet wybitnych. Elegancka, wykształcona i kulturalna – czy to nie opisuje najlepiej takich postaci jak królowa Elżbieta, Elżbieta Jaworowicz czy Elizabeth Taylor?

Wśród damskich imion pojawiają się również Anna, Małgorzata, Zuzanna, Alicja czy Dorota.

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ