jak podaje "Jastrzab", dobra passa Michała Szpaka została nieco nadszarpnięta. Wpływ na to miała jego decyzja o zmianie dotychczasowej firmy, z którą współpracował na polu muzycznym.

Dlaczego "Dziwny jest ten świat"?

Tak, jest dziwny, choć ma swoje uroku. To właśnie tym utworem Czesława Niemena, Michał Szpak wkradł się w serca wielu Polaków. jego interpretacja i siła głosu wprost zmiotły wszelkie wątpliwości, jakie mogliśmy mieć, widząc wokalistę na scenie po raz pierwszy. Gdy Michał się przedstawił, na widowni wybuchł gromki śmiech, po którym juror Wojewódzki upomniał "śmieszków", którym chwilę później opadły szczęki!


YouTube/Szpakira

Po tym występie jego kariera wybuchła, rozkwitła i zapchniała wielkim sukcesem i talentem.

Od pewnego czasu o muzyczne interesy gwiazdora dba firma Rock House Entertaiment, z Maciejem Durczakiem na czele, który prywatnie jest mężem wokalistki Ani Wyszkoni. Niestety Michał nie przewidział pewnej rzeczy, którą uświadomiła mu poprzednia firma, z którą się rozstał. W oficjalnym oświadczeniu stwierdzili bowiem, że utwory z dwóch albumów powstałych pod ich skrzydłami należą także do nich, więc każdą aranżację, wykonanie, czy użycie, artysta musi z nimi konsultować. Ponad to, powodem jest fakt, że Michał jest jedynie ich odtwórcą, gdyż autorem jest zupełnie ktoś inny.

maciej Durczak skomentował obecną sytuację.

To jest niezrozumiałe dla mnie. To decyzja poprzednich producentów Michała o usunięciu jego piosenek z internetu. Nie mam na nią żadnego wpływu.

Firma Musicart postanowiła w wyczerpujących słowach odnieść się do wypowiedzi Durczaka.

Oczekujemy także przeprosin od Pana Macieja Durczaka za pomówienia pod naszym adresem, ale niestety nie spodziewamy się, aby zrobił to dobrowolnie. Apelujemy natomiast, aby Pan Maciej Durczak umożliwił swojemu Artyście wykonywanie piosenek, z których zasłynął i których chce słuchać publiczność, a to naprawdę jest proste. Wystarczy wreszcie wystąpić o licencję i zapłacić twórcom należne wynagrodzenie za korzystanie z ich piosenek. Bo to są piosenki ich, a nie Michała Szpaka, który je pięknie wykonywał i może wykonywać nadal.

Co o tym sądzicie?

O tym sie mówi: 12 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia przeszło samo siebie. Najnowsze statystyki, jakie podano przechodzą ludzkie pojęcie

Zerknij: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień