Niektórzy są bardziej leniwi niż inni - jak koty, koale, leniwce i oczywiście, pandy. Nawet zwierzęta, takie jak najedzone rekiny i pytony, są zaskakująco leniwe w porównaniu do jeleni, słoni, koni i owiec, które najmniej śpią w ciągu dnia.

Niesamowita sjesta wilków

Cóż, do klubu dołącza nowy gatunek - urocza para szarych wilków, które zostały przyłapane na filmie wyjąc tak leniwie, jak tylko mogły podczas jednej z ich codziennych drzemek.

Poznajcie Alawę (ten z przodu, w języku Algonquin znaczy „groszek”) i Zephyr (ten ciemniejszy, czyli „lekki lub zachodni wiatr”).

YT

To urodzone, żyjące w niewoli szare wilki mieszkające w Wolf Conservation Center, organizacji non-profit w South Salem w stanie Nowy Jork. Obaj mają bardzo ważną misję w organizacji - są wilkami - ambasadorami, którzy pomagają w nauczaniu opinii publicznej o wilkach i ich kluczowej roli w ekosystemie przyrody.

YT

Prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do widoku wilków wyjących w świetle księżyca w pełni, z głową uniesioną wysoko i tęgą, wyglądającą majestatycznie. Cóż, nie w przypadku tych dwóch.

YT

Nie chce im się wstać, więc zamiast tego po prostu przechylają głowy, jak tylko potrafią i wydają z siebie wycie - czasami mocne, a innym razem nieco leniwe.


YouTube

Wbrew powszechnemu przekonaniu, wilki nie wyją do księżyca - ich wycie jest w rzeczywistości formą komunikacji z innymi wilkami. Ponieważ wycie posiadają niezbędne cechy dźwiękowe, jest idealne do komunikacji na duże odległości, ponieważ terytoria wilków są zwykle gigantyczne.

Wyjąc, informują inne wilki o swojej lokalizacji, ostrzegając przed potencjalnymi drapieżnikami, a nawet komunikując pozycję ofiary. Są również znane z tego, że wyją jednocześnie, aby wzmocnić więź między członkami stada i odeprzeć inne rywalizujące stada.

Niestety meksykańskie wilki szare i wilki czerwone, których jest wiele w Centrum Ochrony Wilków, są zagrożone. Osadnicy przenieśli się do siedliska wilków i przywieźli ze sobą przemysł hodowlany. Poza tym, że taki ruch przejął ich naturalne środowisko, wilki stały się również celem myśliwych, aby pomóc przemysłowi hodowlanemu radzić sobie z ich atakami.


YouTube

Podobają Ci się najbardziej leniwe wilki na świecie?

O tym pisaliśmy: Kobieta, słysząc dziwne dźwięki, poczuła pod stopami, jak rusza się ziemia. To, co się stało potem zaskoczyło wszystkich

Zerknij: Niezwykle smutna wiadomość wprost z Nowego Sącza. Piłkarz Piotr Świerczewski pożegnał właśnie swojego ojca