Prawdziwa tragedia dla samicy łabędzia! Samica łabędzia w Bolton w Wielkiej Brytanii zmarła przez „złamane serce” po tym, jak jej jaja zostały rozbite przez bezdusznych łobuzów, a jej partner zniknął.

Wandale zabili niewyklute jeszcze z jaj łabędzie, rzucając cegłami w gniazdo. Samiec wkrótce zniknął, prawdopodobnie z powodu stresu. Teraz znaleziono martwą matkę piskląt.

Chuligani rzucali kamieniami i cegłami na wysepkę, na której żyją łabędzie. Udało im się rozbić trzy jaja z sześciu złożonych przez samicę.

Lokalni strażnicy łabędzi twierdzą, że zginęły jeszcze dwa jajka. Ostatecznie pozostało tylko jedno z nich.

Według ekspertów, gdy partner znika lub umiera, pozostały łabędź opłakuje stratę tak, jak człowiek.

Kiedy samotna samica została znaleziona martwa w gnieździe, w którym rozbito jej jaja, aktywiści na rzecz zwierząt byli w szoku.

„To niezwykle smutne wydarzenie, a wieść o śmierci łabędzia bardzo nas zdenerwowała. Badamy ten świeży skandaliczny incydent i wzywamy każdego, kto ma jakiekolwiek informacje, do telefonu na gorącą linię”.

Łabędzie, ich gniazda i jaja w Wielkiej Brytanii są chronione ustawą Wildlife Conservation Act 1981.

Jak informował portal "Życie": TRUDNA SYTUACJA GWIAZDY „STULECIA WINNYCH”. AKTORKA ROBI WSZYSTKO, BY ODZYSKAĆ DAWNY WYGLĄD, MAŁO NIE STRACIŁA OKA, CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: JAK POTOCZYŁY SIĘ LOSU MAGDALENY MIKOŁAJCZAK-OLSZEWSKIEJ? WIELKA GWIAZDA TVP POŻEGNAŁA SIĘ Z TELEWIZJĄ W DZIWNYCH OKOLICZNOŚCIACH

Portal "Życie" pisał również: JEDEN Z GWIAZDORÓW „BRZYDULI” ZDRADZIŁ, JAK CZUJE SIĘ MAŁGORZATA SOCHA. MA NADZIEJĘ, ŻE ZOBACZĄ SIĘ NA PLANIE JAK NAJSZYBCIEJ