Ta niezwykła historia miała miejsce w prowincji Guangxi w południowych Chinach i wstrząsnęła światem. Stwierdzono, że dwoje dzieci w wieku poniżej 8 lat zostało złapanych na trzymaniu się podwozia autobusu przez trzy godziny, by dostać się nim prosto do rodziców.

Karkołomna podróż w pogoni za rodzicami

Powodem, dla którego byli gotowi zaryzykować swoje życie, wybierając się w tę niebezpieczną podróż, była potworna tęsknota za rodzicami. Tych dwoje dzieci mieszkało w dzielnicy Nazuo i postanowiły wcielić w życie swój niebezpieczny i głupi plan ukrywania się pod autobusem, ponieważ chciały zobaczyć się z rodzicami.

YT

Rodzice dzieci pracowali poza domem i w centrum miasta ze względu na lepsze perspektywy zatrudnienia. Po przejechaniu 80 km, autobus zatrzymał się w dzielnicy Xilin, aby załoga mogła dokonać szybkiego przeglądu pojazdu.

Pracownik ochrony, któremu powierzono sprawdzenie spodu autobusu, stanął twarzą w twarz z młodymi chłopcami, którzy kucali w ukryciu za kołami pojazdu. Nie trzeba dodawać, że był zszokowany ponad wszelkie jego zmysły na myśl, że chłopcy byli tam przez cały ten czas.

YT

„Byli tak wychudzeni, że mogli wcisnąć się w elementy podwozia autobusu i byli gotowi zaryzykować życie, podróżując przez długi czas tylko po to, aby zobaczyć się z rodzicami” - wyjaśnił pracownik.

YT

Reporterzy uważali, że ci dwaj chłopcy nie poszli tego dnia do szkoły tylko po to, żeby złapać autobus. Po pokonaniu dystansu, na który się zdecydowali, obaj chłopcy byli potwornie zabłoceni i pokryci kurzem. Zatroskani robotnicy umyli dzieci i dali im coś do jedzenia.

YT

Według organizacji pozarządowej (NGO) w Chinach, szacuje się, że ponad 23 miliony dzieci pozostaje pod opieką dalszych krewnych z powodu ubóstwa. Ich rodzice wyjeżdżają do dużych miast i pozostaną tam przez dłuższy czas, aby utrzymać rodzinę.

Co sądzisz o tej sytuacji?

O tym się mówi: Wspaniała wiadomość dla fanów Agnieszko Chylińskiej. Artystka ma w zanadrzu ciekawe plany

Zerknij: Jerzy Stuhr dochodzi do siebie po udarze mózgu. Jaki jest jego stan