Wielkie jajka, kamienie czy porozrzucane piłki? Niesamowite znalezisko przykuło uwagę pracowników Nadleśnictwa Augustów. Na jednej z łąk znaleziono prawdziwe okazy.

Jak się okazuje to nietypowe znalezisko, które wprowadziło leśników w osłupienie to… grzyby! Konkretniej purchawice olbrzymie znane także pod nazwą „czasznica olbrzymia” czy „kulicą kurzawkowatą” . To właśnie one obrosły podaugustowską łąkę.

"Ze względu na osiągane przez owocniki wymiary jest to jeden z największych na świecie grzybów" – podało Nadleśnictwo Augustów.

Najczęściej grzyb rośnie pojedynczo. Na tej łące doszło jednak do prawdziwego wysypu. Znaleziono na niej całe skupisko purchawic.

"Największym atutem są jednak rozmiary, które już z daleka budzą zainteresowanie. Początkowo wygląda to tak jakby na łące pozostały rozrzucone różnego rozmiaru piłki" – wyjaśniało augustowskie nadleśnictwo.

To też może cię zainteresować: Basia Kurdej-Szatan zaprezentowała ciążowe krągłości w sesji okładkowej. Inne gwiazdy są zachwycone, jak komentują jej zdjęcia