Astrologowie od dawna nazywają go „złem”.

Sierpień w historii

Stulecia obserwacji astrologów kabalistycznych sugerują, że to właśnie w sierpniu, zarówno wcześniej, jak i teraz, często dochodziło do wojen lub kataklizmów naturalnych, spowodowanych przez człowieka.

Najsłynniejszą katastrofą w historii było zniszczenie Świątyni Salomona w Jerozolimie, z której przetrwała jedynie słynna Ściana Płaczu.

YTJednak są też inne negatywne wydarzenia, w ten czy inny sposób tymczasowo „związane” z ostatnim letnim miesiącem. Tak więc bombardowania atomowe japońskich miast Hiroszima i Nagasaki, w których zginęło od razu 200 tys. osób (kolejne 500 tys. zginęły w ciągu następnych pięciu lat), miały miejsce 6 i 9 sierpnia 1945 r. Największy atak terrorystyczny w historii powojennych Włoch — wybuch bomby na stacji kolejowej w Bolonii — miał miejsce 2 sierpnia 1980 roku.

YT

Samolot japońskich linii lotniczych Japan Air Lines uderzył w górę siedemdziesiąt kilometrów od Tokio 12 sierpnia 1985 roku, zabijając ponad pięćset osób. 31 sierpnia 1986 roku parowiec Admirał Nakhimow zatonął, zabijając czterysta dwadzieścia trzy osoby. 17 sierpnia 1999 r. był jednym z najsilniejszych trzęsień ziemi w historii ludzkości — w wyniku tego kataklizmu zginęło ponad siedemnaście tysięcy ludzi. 12 sierpnia 2000 r. Atomowy okręt podwodny Kursk zatonął, zabijając wszystkich stu osiemnastu członków załogi.

YTDlaczego jest taki zły?

Jak wyjaśnić przyczyny negatywnej reputacji miesiąca? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Być może przyczyną dużej liczby sierpniowych katastrof jest to, że większość księżyca przechodzi pod znakiem Lwa, a on jest „skałą” wulkaniczną i wybuchową i stara się zaangażować w „walkę”.

Znany biofizyk Aleksander Chizhewsky upatrywał przyczyny sierpniowych katastrof w tym, że Słońce w tym okresie jest zawsze bardziej aktywne i agresywne, niż w jakimkolwiek innym czasie.

Istnieje również opinia, że ​​przyczyną sierpniowej „złości” może być cykliczna przemiana życia i śmierci. W starożytności, kiedy nowy rok rozpoczynał się odpowiednio 1 września, sierpień był ostatnim okresem do zakończenia dwunastomiesięcznego okresu. Wydawał się zniweczyć wszystko, co było przed nim, i zaczął życie od zera, dlatego w tym czasie zdarzają się takie fatalne wydarzenia. Od tego czasu kalendarz się zmienił, teraz obchodzimy nowy rok 1 stycznia, ale wydaje się, że niechlubne tradycje przetrwały.

Co nam sprowadza tegoroczny sierpień

Ten sierpień nie będzie wyjątkiem od ogólnej zasady. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na niebiańską konfigurację, w której Słońce w znaku Lwa będzie tworzyło napięty aspekt do Uranu w znaku Byka, a silny Mars w znaku Barana zbiegnie się z Czarnym Księżycem — ich dokładne połączenie nastąpi 8 sierpnia na 22 stopniach. Baran. Ten obraz sugeruje, że obecne napięcia w społeczeństwie nie zmniejszą się w najbliższej przyszłości i mogą wzrosnąć.

Będzie to dotyczyć problemów nierówności społecznej i kwestii ziemi — możliwe jest, że część terytorium jednego państwa z jakiegoś powodu stanie się częścią innego. A jeśli na początku miesiąca to przejście może być stosunkowo spokojne, to po 3 sierpnia, kiedy Ziemia minie pełnię księżyca w dwunastym stopniu Wodnika, a Mars zacznie tworzyć napięty aspekt planet zebranych pod znakiem Koziorożca, może równie dobrze dojść do akcji militarnych.

Nie można jednak powiedzieć, że sierpień przyniesie same kłopoty. Dzięki Wenus odegra dużą rolę w romantyzowaniu relacji międzyludzkich — zrobi wszystko, abyśmy pamiętali, że w życiu jest miłość. Istnieje duże prawdopodobieństwo zarówno romantycznych spotkań z nowymi partnerami, które mogą okazać się prawdziwą drugą połową, jak i nawiązania relacji z byłymi ukochanymi.

Przypomnij sobie o… MARCELINA ZAWADZKA W LABIRYNCIE OSTATNICH WYDARZEŃ. CZY PREZENTERKA POŻEGNA SIĘ Z TVP? DOSADNIE SKOMENTOWAŁA SWOJĄ PRACĘ

Jak informował portal Życie: GIS INFORMUJE POLAKÓW O WAŻNEJ KWESTII DOTYCZĄCEJ NOSZENIA MASECZEK. WSZYSTKO ZALEŻY OD POJAWIENIA SIĘ SZCZEPIONKI

Portal Życie pisał również o… MAŁGORZATA ROZENEK ZMIENIŁA SIĘ NIE DO POZNANIA. CZY ZDECYDOWAŁA SIĘ POPRAWIĆ URODĘ U SPECJALISTÓW