Jak podaje "TVN24", popłoch w resorcie zdrowia wywołała liczba zakażeń z ostatniej doby. Przekroczenie 600 przypadków na raz znacznie wyostrzyło zmysły w ministerstwie zdrowia. Czy testy na koronawirusa nadal będą pokazywały aż tyle wyników pozytywnych?

We wszystkich 16 województwach w Polsce stwierdzono zakażenia

TVN24

Niezmiennie chodzi o największą liczbę zakażonych w województwie śląskim. Za największe ogniska zakażeń wskazywane są też duże zakłady pracy. Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz stanowczo nawołuje do wyciągnięcia wniosków z podanych przez resort danych z ostatniej doby, oraz wzięcia odpowiedzialności za siebie i innych.

Dzisiaj przekroczyliśmy pułap 600 zakażeń na dobę. Musimy zwrócić uwagę, że to są zakażenia z dwóch, trzech województw.

W czwartek zachorowania potwierdzono we wszystkich 16 województwach. - Cały czas utrzymuje się tendencja, że połowa województw notuje wyniki na poziomie jedności, nie przekraczamy 10. Ale oczywiście sytuacja jest pod tym względem dynamiczna.

YT

Tym bardziej tak istotny jest ponawiany przeze mnie kolejny dzień apel: maseczki są w Polsce obowiązkowe. Niech ten wynik 615 zakażeń będzie dla nas sygnałem, co może się stać, jeżeli nadal będziemy lekceważyli obowiązek noszenia maseczek.

Jak podkreślił rzecznik, resort zastanawia się, w jaki jeszcze sposób skłonić Polaków do zwiększenia ostrożności i ze strachu przed zakażeniem, bez polemiki przestrzegać wszelkich obostrzeń.

Trwa analiza pod kątem tego, co jeszcze moglibyśmy zrobić, żeby tę odpowiedzialność w pewien sposób, z punktu widzenia państwa, wzmóc. Żeby ludzie dostali jeszcze sygnał do przemyślenia, czy to nasze zachowanie na co dzień jest takie, jakie być powinno.

Andrusiewicz dodał, że jeśli nie zaczniemy się sami pilnować, zacznie to robić odpowiednia służba, na wzór tych z zachodu. Wrócą na ulicę policjanci, któzy przymuszą nas do noszenia maseczek.

Co sądzisz o zachowaniu Polaków? Z czego może ono wynikać?

O tym się mówi: Były premier Polski Donald Tusk napawa się chwilami z wnuczką. Czy zechce całkowicie oddać się roli głowy rodziny

Zerknij: Edward Gierek odszedł 29 lipca 2001 roku, pozostawiając po sobie "mieszane uczucia". Jak wygląda miejsce jego spoczynku po 19 latach