Jak podaje "Super Express", aktor Jerzy Stuhr wrócił już do domu po udarze. Jak pamiętamy, dwa tygodnie temu, z niedzieli na poniedziałek (po ogłoszeniu wyników drugiej tury wyborów prezydenckich), aktor doznał udaru mózgu i trafił do szpitala. Tę walkę o życie tym razem wygrał. W jakim jest stanie?

Jerzy Stuhr ma problem z mówieniem

Kiedy osoba ma udar, liczy się każda sekunda. A to, co robisz w tych krytycznych momentach, może potencjalnie pomóc uratować czyjeś życie. Twój mózg nie otrzymuje krwi, której potrzebuje. Potrzebujesz natychmiastowego leczenia, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia mózgu, kalectwa, a nawet śmierci.

To wszystko groziło aktorowi Jerzemu Stuhrowi i wielu innym, którzy doznali i przeżyli udar mózgu. Obecnie jest już w domu, jednak z relacji jego małżonki wynika, że Stuhr ma problem z mówieniem. Wraz z synem Maciejem i córką Marianną wyrazili ogromną wdzięczność całemu personelowi medycznemu za opiekę nad mężem i ojcem. Marianna, na dowód tego, że z ojcem jest już coraz lepiej, opublikowała na swoim koncie na Facebooku zdjęcie, na którym widać aktora.

Facebook

Żona aktora opowiedziała, w jakim jest stanie jej ukochany mąż.

Mój mąż miał już dwa zawały serca i raka. To była czwarta walka naszej rodziny o jego życie – mówi „Gazecie Wyborczej” Barbara Stuhr. – Jest jeszcze troszkę zagubiony. Natomiast po tym, co w ostatnich tygodniach przeszedł, to czuje się dobrze. Nie jest sparaliżowany, czasami trudno mu wypowiedzieć pewne słowa – będzie potrzebował pomocy logopedy i rehabilitacji, ale jego mózg pracuje cały czas. Trzeciego dnia po zatorze poprosił o treść sztuki, którą przygotowuje dla jednego z teatrów.

Nam pozostaje życzyć Jerzemu Stuhrowi powrotu do zdrowia, a tym czasem przypomnijmy sobie, jak bardzo aktor Jerzy Stuhr ceni sobie polską mowę:

Jak się mnie pani pyta, jak się czuję jako Polak za granicą, to powolutku już mówię żonie na ulicy: "Tylko nie za głośno po polsku".

Czy wiecie jak postępować w obliczu udaru u bliskiej osoby?

O tym się mówi: 02.06.2020 rok. Wciąż płyną smutne wieści z Ministerstwa Zdrowia. Pojawiły się nowe statystyki zakażeń

Zerknij: Jerzy Stuhr dochodzi do siebie po udarze mózgu. Jaki jest jego stan