Jak podaje Vatican news, Papież Franciszek, rozważając wczorajszą ewangelię nawiązał do przypowieści o "skarbie ukrytym na polu" i "drogocennej perle".

Papież Franciszek nawołuje do oddania wszystkiego Królestwu Niebieskiemu

„Jezus proponuje nam włączyć do budowy Królestwa Niebieskiego, przedstawiając jedną z jego zasadniczych cech: tych, którzy w pełni oddają się Królestwu ci, którzy są gotowi postawić wszystko na zakład ”- powiedział papież Franciszek, rozważając wczorajszą ewangelię (Mt 13: 44-52, 17. Niedziela Roku, A).

Na początku Anioł Pański, jego cotygodniowa nominacja z pielgrzymami na placu św. Piotra: „Rzeczywiście, zarówno mężczyzna, jak i kupiec w tych dwóch przypowieściach sprzedają wszystko, co mają, wyrzekając się w ten sposób swojego materialnego bezpieczeństwa. Z tego można zrozumieć, że budowanie Królestwa wymaga nie tylko łaski Bożej, ale także aktywnej woli ludzkości ”.

OnePeterFive

„Jesteśmy wezwani do przyjęcia postawy tych dwóch postaci Ewangelii, abyśmy również mogli stać się zdrowo niespokojnymi poszukiwaczami Królestwa Niebieskiego. Chodzi o porzucenie ciężaru naszych doczesnych pewników, które uniemożliwiają nam poszukiwanie i budowanie Królestwa: chciwość posiadania, pragnienie zysku i władzy oraz myślenie tylko o sobie.

„W naszych czasach życie niektórych ludzi może skończyć się mierne i nudne, ponieważ prawdopodobnie nie szukają prawdziwego skarbu: zadowalają ich atrakcyjne, ale efemeryczne rzeczy, których jasne światła okazują się iluzoryczne, gdy ustępują ciemności.

YT

„Królestwo niebieskie jest przeciwieństwem tego, co zbyteczne, jakie oferuje świat, przeciwieństwem nudnego życia: jest skarbem, który odnawia życie każdego dnia i prowadzi do poszerzania horyzontów. Zaprawdę, ci, którzy znaleźli ten skarb, mają serce twórcze i dociekliwe, które nie powtarza, ale raczej wymyśla, wytycza nowe ścieżki, które prowadzą nas do kochania Boga, do kochania innych i do prawdziwego kochania siebie. Znakiem tych, którzy kroczą ścieżką Królestwa, jest kreatywność, zawsze szuka wielu sposobów na życie. „Jezus, który jest skarbem ukrytym i cenną perłą, nie może nie wzbudzać radości, całej radości świata: radości odkrywania sensu życia, radości z oddania się przygodzie świętości”.

Po modlitwie maryjnej Papież Franciszek wezwał wiernych do oklaskiwania dziadków w liturgicznej pamięci dziadków Jezusa świętych Joachima i Anny. Wezwał także młodych do „kreatywności” w okazywaniu miłości starszym osobom, odwiedzania ich, utrzymywania z nimi kontaktu za pośrednictwem mediów społecznościowych, przełamywania murów ich samotności. - To twoje korzenie - powiedział.

YT

Co mógł mieć na myśli Papież Franciszek mówiąc o "kreatywności" w okazywaniu przez młodych starszym miłości? Jakieś pomysły?

YT

O tym się mówi: Naukowo potwierdzone sposoby na komary. Czy można się ich całkowicie pozbyć

Zerknij: Edward Gierek odszedł 29 lipca 2001 roku, pozostawiając po sobie "mieszane uczucia". Jak wygląda miejsce jego spoczynku po 19 latach