Jak podaje "lelum.pl", miód jest niezwykłym produktem, który ma wszechstronne zastosowanie zarówno kulinarne, jak i kosmetyczne. Jakie właściwości ma naturalny miód?

Jak rozróżnić sztuczny miód od prawdziwego?

Aby rozkoszować się smakiem i cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z miodu, należy rozważyć spożywanie tylko najczystszego miodu. Oto kilka prostych testów i eksperymentów, które możesz wykonać w domu, aby sprawdzić czystość miodu.

YT

Przed wykonaniem jakiegokolwiek testu należy koniecznie przeczytać etykiety na pojemniku. Jest to pierwszy i najbardziej podstawowy krok w celu sprawdzenia czystości miodu. Producenci obowiązkowo wspominają o dodatkach smakowych, barwnikach, sztucznych słodzikach itp.

Możesz więc dokładnie sprawdzić etykietę, aby sprawdzić czystość miodu. Kupując miód bezpośrednio od pszczelarzy, kupujesz miód surowy, nieprzetworzony i oryginalny. Zalecamy poznanie różnicy między sztucznym a czystym lub oryginalnym miodem.

Test kciuka: Prosty test sprawdzający czystość miodu. Umieść małą kroplę miodu na kciuku. Sprawdź, czy się rozlewa lub rozprzestrzenia. Jeśli się rozprzestrzenia, to miód jest nieczysty, ponieważ czysty miód pozostanie nienaruszony na kciuku.

Test wody: jest to test wykorzystujący wodę do wykrycia nieczystego miodu. Po prostu napełnij szklankę wody i dodaj łyżeczkę miodu do szklanki. Sfałszowany lub nieczysty miód łatwo rozpuści się w wodzie i zobaczysz go wokół szklanki. Z drugiej strony, oryginalny miód osadzi się na samym dnie szklanki, tworząc charakterystyczny wzór.


YouTube/Pasieka na Zastawiu

Test płomienia: Czysty miód jest łatwopalny i aby sprawdzić, czy miód jest w 100% czysty, wypróbuj ten test! Zacznij od zapałki i zanurz jej czubek w miodzie. Uderz zapałką w pudełko zapałek, aby zobaczyć, czy się zapali. Jeśli miód jest czysty, zapałka łatwo się zapali, a miód będzie się palił. Ale jeśli miód jest nieczysty, nie zapali się, ponieważ zawiera wilgoć.

Test bibułki: Test sprawdzający, czy miód jest rozcieńczany wodą za pomocą bibuły. Nałóż kilka kropel miodu na bibułę. Może zostać wchłonięty lub pozostawić mokry ślad na papierze. Zarówno czysty, jak i nieczysty miód nie zostanie wchłonięty, ale nieczysty miód pozostawi mokry ślad.

Jaki rodzaj miodu jest Twoim ulubionym?

O tym się mówi: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało

Zerknij: Nowy pomysł na walkę ze śmieciarzami. Już nikt nie będzie anonimowy. Rząd wprowadza wysokie kary