Na ulicy wyła zamieć, rzucając garść śniegu w jedyne okno, z którego jeszcze nie zgasło światło. To było tak, jakby była zła, że ​​ktoś nadal siedzi w pracy w tym przedświątecznym okresie.

Oleg Pietrowicz przeciągnął się sennie i spojrzał na zegarek. O wpół do ósmej… Wszyscy już dawno uciekają do ciepłych domów i świętują w rodzinnym gronie, ale on, jak zawsze, nie spieszy się… I nie ma się gdzie spieszyć, a raczej do kogo.

Jego ukochana żona i córki zginęły w wypadku. Nagle jego życie rozpadło się na setki fragmentów, a jego serce zdawało się stwardnieć. Mając sześćdziesiąt lat, wciąż był „oh-go”, jak mówi jego przyjaciel z dzieciństwa, Siergiej. Więcej niż jedna dama patrzyła na niego z zainteresowaniem. Jednak serce milczało i jak może powiedzieć, dawno umarło.

W takie wakacje było to szczególnie trudne. Wydawało się, że słyszy radosne dzwonienie dziecięcych głosów i ciche kroki żony. Jak tęsknił i jak bardzo był zmęczony życiem… Raczej dla nich…
Znajoma melodia wyrwała się z jego ciężkich myśli. Ktoś głośno i wesoło zaśpiewał „Jingle Bells”. Ulubiona piosenka jego dziewczyn.

„Zwariowałem”, przemknęło mi przez głowę.

Drzwi otworzyły się szeroko i na progu pojawił się nieznajomy. Dziewczyna weszła plecami do gabinetu, wykonując dziwaczny taniec „pa” i głośno śpiewając świąteczną melodię. Jej rude włosy zebrane w kucyk kołysały się w rytm muzyki.

Po spektakularnym skręcie ze strachu zaklęła w miejscu.

Spojrzała na nieznajomego ze zdziwieniem. Nie wyglądała na więcej niż czternaście lat. Twarz blada w piegach, duże szeroko otwarte zielone oczy.

- Aha, i nie wiedziałem, że ktoś tu jest. Myślałem, że wszyscy rozstali się dawno temu, w Wigilię. To właśnie się ze mną stanie — szepnął podekscytowany dziwny gość.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Kornhauser-Duda ma brata, z którym nie rozmawia od lat. Tajemnice rodziny Pierwszej Damy wychodzą na jaw

O tym się mówi w Polsce: Ministerstwo Zdrowia aktualizuje dane na temat zakażeń koronawirusem. Ile przypadków odnotowano 23 lipca

O tym się mówi na świecie: Zaskakujące informacje z brytyjskiego dworu. Książę Karol ma nieślubne dziecko. Media zdradzają, jak wygląda