Mówią, że pieniądze szczęścia nie dają. Czy jednak jest to prawda? Okazuje się, że za jedną monetę możemy zyskać naprawdę sporą gotówkę!

Kolekcjonerzy monet są gotowi na wszystko!

Wśród nas nie brakuje fanów numizmatyki. Jak się okazuje, wielu z nich poluje na monety z czasów PRL-u, które są coraz trudniejsze do zdobycia. Praktycznie każdy z zapalonych wielbicieli monet jest w stanie zapłacić fortunę, aby wejść w posiadanie niektórych z nich.

Jak informuje portal Pikio.pl jedną z najbardziej pożądanych monet jest ta o nominale 5 złotych, na której widnieje wizerunek rybaka z siecią. Moneta ta trafiła do obiegu w 1958 roku, a sławę przyniosło jej między innymi to, że zaprojektował ją jeden z najbardziej uzdolnionych rzeźbiarzy tamtego okresu - Józef Gosławski.

Jak się okazuje, w obrocie było tylko 120 tysięcy takich monet. Liczba ta z pozoru jest wysoka, jednak dziś ciężko wejść w posiadanie tej monety, a jej ceny na różnorodnych aukcjach osiągają niebagatelne kwoty!

Moneta, która obecnie warta jest całkiem sporo!

Co ciekawe, ogromną popularnością i uznaniem cieszy się jednak jeszcze inna moneta. Złotówka, wprowadzona do obrotu w 1957 roku jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych monet przez numizmatyków!

Na wielu aukcjach jej cena osiąga już ponad 1000 złotych! Kolekcjonerzy nieustannie przebijają się podczas licytacji, z czasem cena za tę złotówkę osiągnie pewnie o wiele wyższą wartość!

Warto więc sprawdzić, czy w portfelach naszych dziadków lub też gdzieś głęboko na strychu, w skrzynce ze skarbami nie została ukryta taka moneta. Dzięki niej możemy zarobić naprawdę fajną kwotę!

Źródło: Warszawskie Centrum Numizmatyczne

Jak informował portal „Życie”: NIETYPOWY NALOT NA CZĘSTO KUPOWANYCH OWOCACH POWINIEN MOCNO ZANIEPOKOIĆ POLAKÓW. JEST DLA NAS BARDZO NIEKORZYSTNY, JAK SIĘ GO POZBYĆ ZE SKÓRKI

Przypomnij sobie: KOBIETA MOŻE CZUĆ SIĘ PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU. NIESAMOWITA PRZEMIANA TEJ KOBIETY POKAZUJE, ŻE NIE WARTO PATRZEĆ NA DATĘ URODZENIA

Portal „Życie” pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA Z UDZIAŁEM KOTA. GDY TYLKO DZIEWCZYNKA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, ZROBIŁ COŚ, CZEGO NIKT SIĘ PO NIM NIE SPODZIEWAŁ