Jak się okazuje zakaz grillowania na balkonach nie jest jasny, bowiem nigdzie nie widnieje zapis, który wprost zabraniałby wykonywania tej czynności. Jak się okazuje wiele zależy od sprzętu, który używamy. Z powodów bezpieczeństwa nie powinniśmy używać tradycyjnych grilli.

Gdy grill spowoduje pożar grozi nam popełnienie przestępstwa sprowadzenia katastrofy zagrożonego karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dlatego też warto zainwestować w grilla elektrycznego czy gazowego, jednakże w obu przypadkach należy zapoznać się z przepisami przeciwpożarowymi obowiązującymi w budynku.

Informacje dotyczące bezpiecznych zasad grillowania znajdziemy także na oficjalnej stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Grill. Screen: YouTube
Grill. Screen: YouTube
Grill. Screen: YouTube

Jak to wygląda w miastach?

Jak się okazuje nie musimy wcale rozpalać grilla na balkonie. W miastach znajdują się tereny zielone, które są przeznaczone do takiej czynności. Należy jednak pamiętać, by robić to w wyznaczonych miejscach. W przeciwnym razie czeka nas mandat.

Krakusy nie pogrillują na Bagrach

Jak się okazuje możliwość organizowania grilla na Bagrach już niedługo będzie zakazana.

- Zakaz został na Bagrach wprowadzony ze względu, że grillowanie, które tam się odbywało było bardzo uciążliwe zarówno dla użytkowników Parku, jak i mieszkańców pobliskich bloków. Miejsca na grillowanie były wyznaczone, a nie było ono dozwolone na całym terenie. Natomiast popularność tego miejsca przerosło wszelakie wyobrażenie i to grillowanie odbywało się praktycznie wszędzie. Stąd został wprowadzony ten zakaz i za niedługo będzie obowiązywał - mówi Łukasz Pawlik, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

Jak dodał należy bezwzględnie przestrzegać nowego regulaminu parku. W przeciwnym razie łamiący zakaz zostanie ukarany słonym mandatem. Sytuacja będzie monitorowana.

Za złamanie zakazu grozi mandat. Jest to wykroczenie. Taki mandat może nałożyć Straż Miejska lub policja. Wynosi on od 200 do 500 zł - dodaje Pawlik.

Bagry fot. Eska Kraków
Bagry fot. Eska Kraków

Jak informował portal "Życie": KONTROLERZY ROZPOCZĘLI PRACĘ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI, KARY MOGĄ TRAFIĆ DO MILIONÓW POLAKÓW. JAK USTRZEC SIĘ ZAPŁACENIA NAWET 700 ZŁOTYCH

Przypomnij sobie: LOKALE GASTRONOMICZNE W CAŁEJ POLSCE PRZECHODZĄ MASOWE KONTROLE. NIE JEST DOBRZE, KLIENCI MAJĄ SIĘ CZEGO OBAWIAĆ