Jak podaje portal "se.pl", na początku sierpnia bieżącego roku, powinien rozpocząć się proces sądowy Mirosława S., który osobiście złożył urnę z prochami Piotra Woźniaka-Staraka do murowanego grobu, znajdującego się na terenie rodzinnej posesji zmarłego producenta.

Kim jest Mirosław S.

Jak słusznie zauważył media, oficjalne zdjęcia z uroczystości pogrzebowych Piotra Woźniaka-Staraka, pokazują żałobników niosących trumnę z ciałem zmarłego producenta.

Ciecier

Tak jak zostało ustalone, Piotr woźniak-starak przed złożeniem do grobu został skremowany, zostały umieszczone w urnie. Sprawa nielegalnego pochówku, jakiego dokonał Mirosław S., już od ponad roku zaprząta głowę opinii publicznej.

18papara

Za dopuszczenie się pochówku poza terenem cmentarza , w murowanym grobie , zamiast w katakumbach , mirosławowi s grozi grzywna w wysokości do pięciu złotych areszt do 30 dni. Marcin Wojciechowski Sądu Okręgowego w Olsztynie wypowiedział się w tej sprawie.

Obwiniony Mirosław S. nie jest pracownikiem firmy pogrzebowej. Nie mogę natomiast udzielić informacji, czy jest to osoba spokrewniona ze zmarłym. Dane o pokrewieństwie lub jego braku dotyczą sfery życia prywatnego.

Według domysłów opinii publicznej wykroczenia dopuścił się Mistrz Ceremonii albo ktoś należący do dalszej rodziny. Jak tłumaczyła rodzina zmarłego, trumna z ciałem spoczęła w wybudowanych specjalnie katakumbach, jednak giżycki inspektor nadzoru budowlanego twierdzi, że miejsce spoczynku Piotra Woźniaka-Staraka nie nosi znamion katakumby.

Co sądzicie o charakterze takich pogrzebów? Czy bylibyście skłonni pochować bliską osobę na własnym podwórku?

O tym pisaliśmy: Nadchodzi okres wakacyjnych wyjazdów. Czy możemy się spodziewać wzrostu zakażeń

Zerknij także i tutaj: Polskie lasy zostały opanowane przez "latające kleszcze". Jak się przed nimi chronić

Przypominamy także o tym: W trakcie trwania programu na żywo w stacji TVN padły mocne słowa. To nagranie wywołało prawdziwą burzę w sieci