Jak donosi "pikio.pl", anonimowy mężczyzna zamówił posiłek za ogromną kwotę, po czym zawiesił rachunek.

W jakim celu zawiesza się rachunek w restauracji

To forma wsparcia osób potrzebujących. Polega na tym, że darczyńca zamawia posiłek, płaci za niego, ale zamówienie jest realizowane. Paragon, który zostaje wystawiony, wywieszany jest gdzieś w widocznym miejscu w lokalu. Mogą z niego skorzystać osoby zainteresowane, w szczególności osoby bezdomne lub w bardzo pilnej potrzebie.

Pracownicy restauracji Avocado vegan bistro opublikowali na swoim koncie na Facebooku post, w którym opisali całą sytuację. Szczodry nieznajomy, już nie pierwszy raz zamówił posiłek tylko po to, by zawiesić rachunek, z którego potem może skorzystać ktoś w potrzebie.

Dziś kolejny raz wzruszyliśmy się do łez, bo po raz drugi odwiedził nas anonimowy klient zawieszając posiłki dla potrzebujących na szaloną kwotę 2700 zł! Kilka tygodni temu ten sam Pan zostawił paragon na 600 zł! Nie wiemy nawet, jak Pan ma na imię, a dziś nam zwyczajnie zabrakło głosu 💙 Jeśli jakimś cudem teraz Pan to czyta, to chcieliśmy przekazać ogromne podziękowania! To co Pan robi jest cudowne. Wcześniej posiłki zawiesiła m.in nasza wspaniała sąsiadka z Wajdeloty i klientka z Torunia. Dziękujemy! 😉 Skonsultujemy się z Fundacja Droga i przyjaciele, jakie są aktualnie najpilniejsze potrzeby, aby pomoc była, jak najlepiej wykorzystana. W zeszłym tygodniu dostarczyliśmy 75 obiadów do podopiecznych fundacji, seniorów i seniorek z Wrzeszcza, i osób w kryzysie bezdomności. I z tego miejsca jeszcze dziękujemy z całego serca dla naszego sąsiada z Wajdeloty, który także chciał pozostać anonimowy. Kilka dni temu skontaktował się z nami, z informacją że chciałby zawiesić większą liczbę posiłków. Po rozmowie z fundacją, okazało się, że brakuje funduszy dla szóstki dzieci na kolonie. I tam właśnie powędrowała pomoc. Dziękujemy Wam wszystkim. Jesteście niesamowici! 🌿 Do siedziby Fundacji „Droga” we Wrzeszczu każdy z Was może przywieźć jedzenie lub inne potrzebne rzeczy. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z nimi, jakie są najpilniejsze potrzeby.

Facebook/Avocado vegan bistro

Co sądzicie o takiej formie wsparcia potrzebujących?

O tym pisaliśmy: "Ślub od pierwszego wejrzenia". Anita wróciła do domu po hospitalizacji. Fani chcą wiedzieć, kiedy pojawi się kolejny dzidziuś

Zerknij: Dobre wiadomości płyną od Adama Małysza. Jego najbliżsi i fani mogą odetchnąć z ulgą. Co się stało