Storczyki zaliczają się do najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych. Aby kwitły przez cały rok, potrzebują jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Gdy odpowiednio dba się o te kwiaty, kwitną niemal przez cały rok. Potrzebują jedynie krótkiej przerwy i wypuszczą kwiaty od nowa.

Orchidee, inaczej storczyki, pochodzą z dżungli, gdzie rosną w koronach tropikalnych drzew. Świetnie sprawdzają się jako rośliny domowe, ponieważ są niezwykle okazałe.

Istnieją tysiące odmian storczyków. Najczęściej spotykany jest falenopsis. Wygląda zjawiskowo, kiedy ma wiele kwiatów.

Storczyki. Źródło: Youtube
Storczyki. Źródło: Youtube
Storczyki. Źródło: Youtube

Prawidłowe podlewanie storczyków

Warto wiedzieć, że storczyki to kwiaty wieloletnie. Ich piękny wygląd potrafi zachwycić, są niesamowitą ozdobą domu. Jednak należy pamiętać, że by odwdzięczyły się swoimi niesamowitymi kwiatami, muszą otrzymać od nas odpowiednią opiekę – warto zadbać o poprawną pielęgnację, nawożenie oraz – a raczej przede wszystkim – podlewanie ich.

Storczyki powinny mieć zapewnione warunki podobne do środowiska naturalnego – dziko rosnące orchidee, jak podaje WP.pl, można spotkać w suchych warunkach, tam, gdzie występują tropikalne ulewy.

Najlepiej jest korzystać z miękkiej wody, może to być woda przegotowana (odstawiona na 24 godziny) lub deszczówka – woda z kranu zawiera zbyt dużo wapnia, co może wpłynąć na zmianę odczynu podłoża na zasadowy i w konsekwencji nawet do zniszczenia systemu korzeniowego oraz obumarcia całego storczyka.

Storczyki. Źródło: Youtube
Storczyki. Źródło: Youtube
Storczyki. Źródło: Youtube

Ważne, by podlewać nasze storczyki w godzinach rannych, tak, by fragmenty znajdujące się nad ziemią wyschły, zanim słońce będzie świecić wprost na te piękne kwiaty. Należy unikać podlewania na noc.

Najlepiej jest podlewać storczyka co około 4 dni, a co najmniej raz w tygodniu podczas kwitnienia, a gdy już przekwitnie – co około 2 tygodnie.

Można wstawiać nasze storczyki do naczynia z wodą na 15-30 minut lub podlewać tradycyjnie, należy pamiętać także o zraszaniu tych kwiatów, tak, by zachować warunki podobne do tych, w których żyją w naturze.

Przypomnij sobie o… POLICJANCI APELUJĄ DO POLAKÓW W SPRAWIE KOBIETY WYCIĄGNIĘTEJ Z MORZA. WCIĄŻ NIE USTALONO JEJ TOŻSAMOŚCI, SŁUŻBY PROSZĄ O POMOC

Jak informował portal Życie: POMORZE: 10 LIPCA ODNOTOWANO NOWE PRZYPADKI ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM

Portal Życie pisał również o… MAMA PODAROWAŁA SYNKOWI MAŁĄ KWOTĘ PIENIĘDZY, BY COŚ SOBIE ZA NIE KUPIŁ. TO, CO WYBRAŁ MALEC WYCISKA ŁZY Z OCZU