Tajemnicza wkładka w opakowaniu z mięsem. Jakie jest jej przeznaczenie?

Jak się okazuje jest ona „pochłaniaczem” zawartych w mięsie płynów i bakterii. Zapakowane hermetycznie mięso po czasie traci sporą zawartość wody, która następnie trafia do magicznej wkładki, która pochlania je.

Dzięki niej mięso nie „pływa” w zbyt dużej ilości płynów, co zapobiega namnażaniu się kolejnych bakterii, które osiadają na powierzchni mięsa. Takie bakterie są dla naszego organizmu niebezpieczne. Wkładka, która stworzona jest z antybakteryjnych materiałów chroni nas przed skutkami zatrucia, jakie mogłyby się nam przydarzyć.

Co więcej, oprócz tego, że pochlania drobnoustroje i bakterie, pozwala także na zachowanie dłuższej świeżości mięsa. Wilgoć, która panuje w opakowaniu przyspiesza proces psucia się mięsa, wkładka znacznie je spowalnia.

Co się stanie, kiedy przypadkowo zjemy kawałek tworzywa?

Jeżeli zdarzyło ci się kiedykolwiek przez przypadek ugotować lub usmażyć kawałek wkładki, nie masz się czym martwić. Bakterie, które się w niej znajdowały zostały poddane obróbce termicznej, jaką bez wątpienia jest gotowanie czy smażenie i zostały zniszczone.

Materiał, z którego została zrobiona wkładka także nie powinien być dla twojego organizmu szkodliwy. Nie jest on możliwy do strawienia, zatem zostanie wydalony w takiej samej formie, nie szkodząc ci przy tym.