Rząd przyjął ustawę dotyczącą wprowadzenia Polskiego Bonu Turystycznego. To właśnie w niej znajduje się zapis, który spodoba się beneficjentom 500 plus.

Na początku mówiło się o tym, że pieniądze na wakacje dostanie każdy, kto zarabia mniej niż średnia krajowa. Jednak później prezydent Andrzej Duda zasugerował, że bony powinny trafić do dzieci.

500 plus do poprawki?/screen gov.pl
500 plus do poprawki?/screen gov.pl

Zadecydowano o zastosowaniu tego drugiego kryterium – bon będzie dodatkiem dla „każdej osoby mającej w dniu wejścia w życie ustawy przyznane prawo do świadczenia wychowawczego”, tzn. 500 plus i tym podobnych.

I choć bon turystyczny trzeba będzie wykorzystać na ściśle określone cele, to oznacza to, że beneficjenci 500 plus jednorazowo otrzymają aż 1000 złotych na dziecko. To już kolejny zwrot rządu w kierunku dzieci. Niestety w Polsce osoby młode, wykształcone i pracujące nie mogą liczyć na pomoc rządu. Na bon nie mogą liczyć także ci, którzy pracują za granicą.

Jak starać się o bon turystyczny?

Aby ubiegać się o bon turystyczny należy złożyć wniosek, który znajduje się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Składanie wniosku przebiega podobnie do tego składanego w przypadku 500 plus. Cały proces może przebiegać za pośrednictwem tak zwanego “profilu zaufanego”. Bon będzie można aktywować na takie usługi turystyczne jak np. hotel czy restauracja.

500 plus. Źródło: gazetaprawna.pl
500 plus. Źródło: gazetaprawna.pl
500 plus. Źródło: gazetaprawna.pl

To też może cię zainteresować: Kraków: wielki charytatywny rajd dla małego Huberta. Potrzebna jest pomoc

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy Kinga Duda pojawi się na wieczorze wyborczym taty? Ostateczna decyzja zapadła