Ileż to razy słyszeliśmy, że niedługo nadejdzie koniec świata! Niektórzy żartują, że udało im się przeżyć nawet kilkanaście takich „końców”.

Powody końca świata, które podawane są w przepowiedniach, są różne – niekiedy mówi się o katastrofie klimatycznej, innym razem ma chodzić o najazd nieznanej cywilizacji lub nawet o III wojnę światową, po której nic nie zostanie.

Jedną z najsłynniejszych teorii był koniec świata ze względu na koniec kalendarza Majów, jednak i tym razem przepowiednia nie sprawdziła się.

Źródło: tajemnice-swiata.pl
Źródło: tajemnice-swiata.pl

Słynna przepowiednia o końcu świata

Teraz Super Express przywołuje przepowiednię jasnowidza, św. Malachiasza. Czy tym razem rzeczywiście czeka nas koniec świata, który – jak twierdził prorok – nastąpi po pontyfikacie ostatniego papieża?

Święty Malachiasz był jasnowidzem z Irlandii. Ma na swoim koncie wiele proroctw, wciąż trwają dyskusje dotyczące jego przepowiedni – część historyków twierdzi, że nie są one autentyczne. Nie zmienia to faktu, że kolejne wzmianki o wizjach świętego Malachiasza wzbudzają zainteresowanie, a ludzie wciąż zastanawiają się, czy mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o proroctwie, w którym święty Malachiasz mówił o ostatnim papieżu i końcu świata.

Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl

- W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, (na tronie) zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz (Rzym) zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec – mówił prorok.

Święty Malachiasz żył w latach 1094-1148. Nie wiadomo, gdzie został pochowany. Za świętego uznał go papież Klemens III w 1190 roku.

Myślicie, że jego przepowiednia ma szansę się sprawdzić?

Przypomnij sobie o… PANNA MŁODA W PRZEDDZIEŃ ŚLUBU ODKRYWA BRZYDKI SEKRET SWOJEGO NARZECZONEGO. DNIA ICH ŚLUBU GOŚCIE WESELNI NIGDY NIE ZAPOMNĄ. CO ZROBIŁA

Jak informował portal Życie: RADOSŁAW MAJDAN POKAZAŁ ZASKAKUJĄCE ZDJĘCIE SPRZED LAT. CO NA TO JEGO ŻONA

Portal Życie pisał również o… POLSKIE MIASTO ZAATAKOWANE PRZEZ PLAGĘ ĆMY AZJATYCKIEJ. MIESZKAŃCY SKARŻĄ SIĘ NA UPORCZYWE OWADY