Nie każdy ma na to środki. Zhofi i Adam z Węgier mieli trochę pieniędzy. Nie wystarczyło na kupno mieszkania lub domu w stolicy Budapesztu. Nie chcieli wynająć domu. Dlatego zwrócili oczy na wioskę o nazwie Vasharosobec, która jest 177 km od Budapesztu.

Tutaj Adam i Zhofi zaopiekowali się starym, zrujnowanym domem. Kosztował niedrogo w stosunku do nieruchomości w stolicy. Wziąwszy córkę, kota i dwa psy, para zaczęła tworzyć rodzinne gniazdo.

Dom o powierzchni 40 metrów kwadratowych został zbudowany w 1926 roku i nikt nie korzystał z niego przez ostatnie piętnaście lat. Dlatego wystarczyły prace nad czyszczeniem pomieszczeń ze śmieci.

Ściana zachodnia była całkowicie zrujnowana. Adam zdemontował ją przy wsparciu znajomego kamieniarza. Zamiast tego zbudowali nowy mur z cegły. Odnowiono także dach domu. Był „lekko podniesiony”, tworząc w ten sposób drugie piętro. Mąż i żona byli w stanie doprowadzić prąd, kanalizację i Internet do domu.

Para postanowiła odtworzyć tradycyjne rustykalne wnętrze. Stare meble pozostające w domu zostały przywrócone. Adam był w stanie naprawić stary piec z gliny. Odrestaurowany i tylko nieznacznie zmodernizowany projekt stał się prawdziwą atrakcją domu.

Zhofi i Adam spędzili około półtora roku na wszystkich naprawach. Ze względu na to, że sami odrestaurowali dom i przy pomocy przyjaciół, niewiele wydali. Ponadto młodym małżonkom pomagali także lokalni mieszkańcy. Już w nowym domu zostali rodzicami po raz drugi.

Dom był na sprzedaż z działką, w której Adam i Zhofi założyli sad.

I dostali cielę, kury i inne zwierzęta.

Wielu wieśniaków przenosi się do dużych miast, ale Zhofi i Adam postanowili wrócić.

Mąż i żona mówią, że życie w otoczeniu przyrody jest znacznie lepsze niż w zakurzonej stolicy.

Przypomnij sobie o… ANNA JANTAR W DNIU, GDY ODESZŁA, ZNAŁA JUŻ TAJEMNICĘ MĘŻA. ZAPOCZĄTKOWAŁA ONA DUŻE ZMIANY, KTÓRE NIE MIAŁY SZANSY NA ROZWÓJ

Jak informował portal Życie: DO KOŃCA CZERWCA MOŻNA SIĘ UBIEGAĆ O ZWOLNIENIE ZE SKŁADEK ZUS. CO TRZEBA ZROBIĆ BY JE DOSTAĆ

Portal Życie pisał również o… NAD BAŁTYKIEM MAMY WIELE PIĘKNYCH PLAŻ. GDZIE WARTO SIĘ WYBRAĆ NAD MORZE W TE WAKACJE?