Mizeria to niewątpliwie smak dzieciństwa. Choć trudno odtworzyć smak z młodzieńczych lat, kiedy to przygotowywana a była ze świeżych i pysznych ogórków z ogródka babci, jest jeden sposób, który przybliży nas do odtworzenia tego smaku. Jeśli do tej pory nie dodawałeś tego składnika, wiedz, że robiłeś to źle.

mizeria fot dietamap.pl
mizeria fot dietamap.pl

Sekretny składnik mizerii babci

Mizeria to nieodzowny element niedzielnego obiadu. Wyśmienicie smakuje z młodymi ziemniaczkami z koperkiem i schabem. Choć zdarza się, że próbujemy odtworzyć smak mizerii, który pamiętamy z dzieciństwa, to smakiem dalece odbiega od ideału. Co zrobić by jak najbardziej przypominała ciepłe letnie dni w ogrodzie? Jest na to jeden sposób.

Dwoma głównymi składnikami mizerii są ogórki i śmietana. Często zastępujemy tę drugą jogurtem naturalnym, który jest o wiele bardziej zdrowsze i mniej kaloryczny. Nie trzeba ukrywać faktu, że to właśnie śmietana jest głównym i tajnym składnikiem Mizerii. Jeśli użyjemy nie odpowiedniego produktu nasza Mizeria nie będzie tak dobra jak powinna. Warto przy wyborze śmietany zwrócić uwagę na ich skład. Śmietana, której używamy nasze babcie robiona była przez nie same. Dlatego też będąc na zakupach musimy pamiętać o tym, aby wybierać śmietany o jak najkrótszym składzie, w którym występuje głównie mleko i żywe kultury bakterii.

Mizeria fot fajnyogrod.pl
Mizeria fot fajnyogrod.pl

Przypomnij sobie o: Od lipca wchodzi „Taryfa Pomorska”. Bilety SKM zdrożeją. Co się jeszcze zmieni

Jak informował portal Życie Gdańsk: Most Siennicki zaczyna się osuwać. Czy zostanie zamknięty z powodu złego stanu

Portal Życie pisał również o: Pomorskie: stabilna sytuacja w województwie. Sanepid w Gdańsku opublikował nowy raport