Emil Karewicz był legendarnym aktorem. Zmarł 18 marca 2020 roku w wieku 97 lat. Ze względu na panującą obecnie pandemię zmieniły się zamiary dotyczące jego pogrzebu.

Pierwotnie rodzina aktora zapewniała, że zorganizuje mu ostatnie pożegnanie w gronie najbliższych. Nieznana była data jego pogrzebu, który nie odbył się ze względu na pandemię.

Co dalej z pogrzebem Emila Karewicza?

Po śmierci aktora obowiązywały obostrzenia, które sprawiały, że w obrzędach religijnych mogło wziąć udział maksymalnie 5 osób. Dlatego rodzina Emila Karewicza nie zorganizowała wcześniej jego pogrzebu.Bliscy aktora podjęli decyzję o kremacji mężczyzny.

„Rodzina już skremowała aktora. Ale na razie pogrzeb się nie odbędzie. Najbliżsi Emila postanowili przeczekać ten trudny czas, w którym panuje koronawirus.”

„Pogrzeb odbędzie się, kiedy wszyscy będą mogli go pożegnać. Nie wyobrażają sobie, by było inaczej” – mówiła jedna z osób z otoczenia słynnego aktora.

Emil Karewicz/screen YouTube
Emil Karewicz/screen YouTube

Pogrzeb Emila Karewicza

Pogrzeb legendarnego aktora odbył się aż trzy miesiące po jego śmierci. Pogrzeb mężczyzny miał charakter świecki. Podczas jego pożegnania zebrało się mnóstwo znakomitości. List pożegnalny od Andrzeja Dudy odczytał jego doradca Tadeusz Deszkiewicz. Aktor został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Urna z prochami aktora została złożona na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie, w Alei Zasłużonych.

Emil Karewicz. Źródło: dzienniklodzki.pl
Emil Karewicz. Źródło: dzienniklodzki.pl
Emil Karewicz. Źródło: dzienniklodzki.pl

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE