Mrówki nie będą w stanie oprzeć się tak hojnej przekąsce i same zaczną ją mocno jeść, zamiast przenosić ją do mrowiska królowej (ta jednak wpada w kłopoty). W tych ściśle regulowanych owadach indywidualne egoistyczne potrzeby przeważają nad zbiorowymi interesami.

Czy uważasz, że po zjedzeniu z brzucha mrówki tymczasowo przestaną rozprzestrzeniać mszyce na tym obszarze, które niczym krowa dojenia dają słodki nektar?

Nie, metoda jest prostsza — semolina pęcznieje w małych ciałkach chitynowych, w wyniku czego mrówki poruszają się, dosłownie pękając od wewnątrz.

Niektórzy próbują uciec. W takim przypadku musisz obficie posypać słodką semoliną aż do odosobnienia. Ci, którym nie udało się uciec na czas i nie zabili odważnych, powinni zakończyć roztworem amoniaku rozcieńczonym czystą wodą (50 ml na 10 litrów).

Niezwykle łatwy sposób na pozbycie się żylaków!

Zapisz przepis. Weź 2 łyżki zwykłego ...

Inną opcją jest rozproszenie semoliny bezpośrednio na mrowisku. W tym przypadku, gdy zboże puchnie, zablokuje wszystkie wejścia i wyjścia, w wyniku czego macica, która znajduje się w głębinach, straciła pełnoprawną zbilansowaną dietę, umrze z głodu. Nie tęsknimy za nią bardzo długo.

Nawet jeśli tak się nie stanie, spuchnięta manka wkrótce zacznie intensywnie się rozwijać, co zmusi mrówki do znalezienia bardziej akceptowalnego miejsca dla siebie.

Główny efekt występuje po 2-3 dniach od zabiegu. Po 1 - 1,5 tygodniu mrowisko jest całkowicie puste.

Przypomnij sobie o… OGÓRKI NA SAŁATKĘ I DO KISZENIA: JAK PRAWIDŁOWO JE UPRAWIAĆ, ŻEBY BYŁY PYSZNE

Jak informował portal Życie: ŁUKASZ NOWICKI ODZYSKAŁ WIELKI SKARB! WRESZCIE MOŻE PODZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ ZE ŚWIATEM