Maciejka jest jedną z najpopularniejszych roslin, ktore mozna najczesciej spotkac nie tylko w ogrodkach ale takze na balkonach wielu Polaków.

Kwiaty. Źródło: YouTube
Kwiaty. Źródło: YouTube
Kwiaty. Źródło: YouTube

Kwiaty to największa ozdoba każdego ogrodu czy też działki. Każdy, kto ma własny kawałek ziemi, z chęcią ozdabia go, sadząc piękne rośliny.
By stanowiły one piękny element otoczenia, nie wystarczy jednak tylko kupić dorodnych okazów – trzeba także wiedzieć, jak o nie dbać.

Maciejki, jak o nie dbać?

Maciejka nie należy doroslin, o ktore trzeba szczegolnie dbac. Nie ma ona wygorowanych wymagan co do jej hodowli. Nalezy pamietac, ze Maciejka potrafii rozwijac sie w niemal kazdej glebie. Nie potrzebuje specjalistycznego gruntu. Jedyna rzecza, ktrrej te kwiaty nie lubią to przesadzanie. Dlateego tez przy sadzeniu maciejki nalezy pamietac o tym, żeby posadzic ją od razu w miejscu docelowym. Dla maciejki nie ejst wazne takze stanowisko.Urosni ona nawet w zacienionym miejscu.
Ogrodnicy radzą by maciejke sadzic w miejcach, w ktorych znajdują się miejsca wypoczynkowe np. w poblizu lawek, na balkonach czy tarasach. Glownie dlatego, ze zapach pochodzacy z kwiatów jest naprawdę piekny i relaksujacy.

Maciejka fot. Castorama
Maciejka fot. Castorama

Jak radzić sobie ze szkodnikami?

Wiecznie zielone rośliny w doniczkach są ozdobą każdego wnętrza. Jednak są pewne szkodniki, które negatywnie wpływają na nasze rośliny. Jak podaje deccoria, maciejka jest roslina, ktora choruje bardzo rzadko. Niestety atakuja ja zcesto szkodniki. Na szczescie istnieje wiele sposobow, ktore pomoga w walce ze szkodnikami. Mozna stosowac takze te domowe.