Kolejny zakaz zostanie zniesiony wraz z nadejściem nowego miesiąca. Polacy długo na to czekali. Po długim czasie pytań i niepewności wszystko w końcu stało się pewne. Pozostało już tylko odliczać do upragnionego od dawna momentu.
Jak się okazuje od pierwszego lipca rząd zamierza znieść kolejne obostrzenia. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zamierzają wylecieć z Polski.
Jednym z zastanawiających aspektów dotyczących nie tylko pandemii, ale i naszych (często odwołanych) planów, jest lato 2020. Ciężko jest sprecyzować, jak będą wyglądały tegoroczne wakacje.
Wakacje screen alebank.pl
Wakacje screen alebank.pl
To, że wakacje 2020 będą inne niż dotychczas, wie każdy. Jak się okazuje polski rząd ma już wiedze na ten temat.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Radio Zet, juz od pierwszego lipca wznowione zostaną loty czarterowe. Oznacza to, ż Polacy będą mogli wybrać się na swoje wyczekane wakacje.
- Od 1 lipca samoloty będą mogły latać już z pełnym składem pasażerów; od 1 lipca otwieramy niebo i pełny skład samolotów będzie mógł się poruszać i Polacy będą mogli z niego korzystać - mówiła na briefingu nt. turystycznego ruchu lotniczego cytowana przez Radio Zet Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz. Źródło: fakt24.pl
Jadwiga Emilewicz. Źródło: fakt24.pl
Jadwiga Emilewicz. Źródło: fakt24.pl

- Z perspektywy mojej, nadzorującej dział turystyki i rekreacji, to bardzo istotna informacja. Dla wszystkich przedsiębiorstw, które świadczą usługi turystyki wyjazdowej. Dla tych przedsiębiorstw czartery, które miały być wypełnione w 50 proc. były wydarzeniami nieopłacalnymi. Gdybyśmy zostawili te ograniczenia, Polacy nie mogliby swobodnie latać do tych krajów, które się dzisiaj już otworzyły - dodała Emilewicz.

Przypomnij sobie o… OGÓRKI NA SAŁATKĘ I DO KISZENIA: JAK PRAWIDŁOWO JE UPRAWIAĆ, ŻEBY BYŁY PYSZNE