Naukowcy dokonali niezwyklego okrycia. Ich zdaniem sa juz oni o krok od odkrycia i dowiedzenia istnienia ciemnej materii. Co ciekawe byc moze pozwoli ona na odkrycie najbardziej zagadkowych zjawisk na swiecie?
To, że jestesmy na tym swiecie sami, to wciaz teoria, ktorą zyje wielu ludzi. Ci, ktorzy sie z nia nie zgadzaja probuja od wielu lat znalezc dowody na istnienie UFO. Jak przekonują naukowcy, wwszystkie anomalie oraz zdarzenia paranormalne mogą miec zwiazek z tak zwaną ciemną materią, która odpowiedzialna jest za pojawianie sie trudnych do wytlumaczenia logicznie zjawisk.

Prof. Frank Wilczek w Krakowie/Grzegorz Jasiński /RMF FM
Prof. Frank Wilczek w Krakowie/Grzegorz Jasiński /RMF FM

Jak zauwazyl amerykanski fizyk polskiego pochodzenia Frank Wilczek wszlkie anomalie spowodowane są niewidzialnymi dla ludzkiego oka czasteczkami, któe zwane są aksjonami.
- Jeśli w jakiś sposób powiązać jej znaczenie dla struktury Wszechświata i szansę, że będziemy w stanie zrozumieć ją w stosunkowo nieodległej przyszłości, aksjony są prawdopodobnie blisko maksimum tego, czym możemy się w najbliższym czasie w fizyce naprawdę mocno ekscytować.
W rozmowie z RMF.FM Frank Wilczek wyzał, że byc może istnieje szansa na zobaczenie cząsteczek gołym okiem.
- Dokładnie tak. Ciężko pracujemy nad tym, by tę koncepcję zamienić w rzeczywistość. Trzeba być bardzo sprytnym i mieć bardzo czułe detektory, by choć ułamek liczby aksjonów przemienić w fotony i potem jeszcze ten proces konwersji zaobserwować. - powiedział.

Przypomnij sobie o… OGÓRKI NA SAŁATKĘ I DO KISZENIA: JAK PRAWIDŁOWO JE UPRAWIAĆ, ŻEBY BYŁY PYSZNE

Jak informował portal Życie: ŁUKASZ NOWICKI ODZYSKAŁ WIELKI SKARB! WRESZCIE MOŻE PODZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ ZE ŚWIATEM