Jak poinformowała Kuria Metropolitalna w Katowicach, biskup pomocniczy z Katowic - Grzegorz Olszowski ma koronawirusa. Ksiądz przechodzi go bezobjawowo. Wszyscy, który mieli kontakt z biskupem objęci zostali kwarantanną zgodnie z decyzją sanepidu.
- W celu jak najszybszego zidentyfikowania innych ewentualnych źródeł przekazywania infekcji, wspomniani pracownicy zostali poddani badaniom na obecność SARS-CoV-2. W wyniku tych badań okazało się, że chorobę przechodzi bezobjawowo jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej, bp Grzegorz Olszowski. W konsekwencji sanepid nakazał zastosowanie dozoru sanitarnego także wobec osób, które miały z nim bezpośredni kontakt - poinformował w piątek rzecznik prasowy metropolity katowickiego ks. dr Tomasz Wojtal.

Koronawirus w kościele. Źródło: tychy.naszemiasto.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: tychy.naszemiasto.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: tychy.naszemiasto.pl

Zgodnie z podjętą przez sanepid w Katowicach, duchowny jak i osoby mające z nim kontakt, zostali objęci kwarantanną, wśród nich znalezli się m.in. metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, biskupi pomocniczy Marek Szkudło i Adam Wodarczyk, arcybiskup senior Damian Zimoń a także pracownicy kurii
- O sytuacji epidemiologicznej abp Wiktor Skworc poinformował Nuncjaturę Apostolską w Warszawie. W przesłanej odpowiedzi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podziękował za informacje o podjętych działaniach i przekazał życzenia „zdrowia, z nadzieją na szybkie ustabilizowanie sytuacji w katowickiej Kurii Metropolitalnej" - podał w komunikacie ks. Wojtal.

Biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski fot. Fakt
Biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski fot. Fakt

Przypomnij sobie o… OGÓRKI NA SAŁATKĘ I DO KISZENIA: JAK PRAWIDŁOWO JE UPRAWIAĆ, ŻEBY BYŁY PYSZNE

Jak informował portal Życie: ŁUKASZ NOWICKI ODZYSKAŁ WIELKI SKARB! WRESZCIE MOŻE PODZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ ZE ŚWIATEM