Doświadczeni ogrodnicy mogą nie przeczytać tego artykułu, ponieważ wiedzą, jak zrobić to dobrze.

Nawet w tak prostym, na pierwszy rzut oka, interesie powinien być talent, który pojawia się tylko z doświadczeniem.

Pierwszy dzień: bierzesz słoik i zbierasz wszystkie stonki. Drugi dzień: znów bierzesz słoik i idziesz zbierać szkodniki. Trzeci dzień ... Rozumiesz znaczenie. To zaskakuje, tylko skąd pochodzą stonki, skoro zostały wczoraj zebrane. Zaczynasz podejrzewać sąsiadów, że specjalnie podkładają ci robale.

W rezultacie piątego lub szóstego dnia poddajesz się i mentalnie wysyłasz szkodniki do sąsiedniego ogrodu lub do piekła.

Minął tydzień. Widzisz szkody, jakie chrząszcze wyrządziły ziemniakom. Dlatego idziesz do sklepu po chemikalia, by zatruć te paskudne owady.

Czy wielu rozpoznało siebie? Miałem tak wcześniej ... do momentu, gdy porozmawiałem o problemie z przyjacielem, który pracuje jako agronom. To on powiedział mi, jak zbierać "chrząszcze z Kolorado", aby pozbyć się ich na cały sezon.

Okazało się, że owady należy zbierać z ziemi, a nie z liści roślin.

Idź do krzaka ziemniaków i zacznij nim potrząsać. Najpierw potrząśnij w jednym kierunku, a chrząszcze zaczną opadać na ziemię. Zbierz je bezpośrednio z ziemi do słoika. I ziemniak będzie szczęśliwy, ponieważ lubi, kiedy jego łodygi są zgięte.

Następnie zaczynasz potrząsać krzakiem w przeciwnym kierunku i zbierać owady z drugiej strony.

Następnie sprawdź w środku krzaków. Nie musisz bić leżących, ale po prostu zbierz je z ziemi do słoika. Chrząszcze, które mają jasny pomarańczowy brzuch, są wyraźnie widoczne na ziemi. Nie latają i poruszają się bardzo wolno, więc nie musisz ich gonić.

Przechylając krzaki, jednocześnie zobaczysz złożone jaja w kolorze pomarańczowym. Następnie musisz zerwać te liście lub niszczyć jaja w rękawiczkach.

Dopóki nie wiedziałem o tej metodzie, zbierałem stonki, które były widoczne na liściach. Duża liczba pozostała niewidoczna pod liśćmi. Dlatego następnego dnia pojawiły się ponownie. Teraz wystarczy jedna procedura, aby pozbyć się szkodników. Ważne jest, aby chrząszcze były zbierane przed okresem lęgowym lub w jego trakcie. Odpowiednia do tego jest pierwsza połowa czerwca.

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA