Jak podaje „Super Express”, uczesania powszechnie uznawane za bezpieczne dla kobiet w dojrzałym wieku, niekoniecznie są korzystne. Czasem przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego i dodają kobietą lat. Jakich fryzur najlepiej unikać po 40-tym roku życia.

Fryzury po 40 - kolor

Styliści nie mają wątpliwości, że kobiety po 40 roku życia powinny unikać tych trzech fryzur, które dodają im lat. A w końcu która z nas nie chce wyglądać młodziej i olśniewać swoim wyglądem. Dobrze dobrana fryzura pozwala wydobyć tkwiące w każdej z nas piękno, a także zamaskować pewne niedoskonałości twarzy.

Czego powinno się unikać po 40? Przede wszystkim farbowania włosów na ciemne kolory, które postarzają. Ich wadą jest także to, że podkreślają cienie pod oczami i sprawiają, że nasza skóra wygląda bardziej blado. Jeśli marzy nam się ciemny kolor lepiej wybrać taki z jasnymi refleksami, niż jednolity. Warto też pamiętać, że na ciemnych włosach znacznie szybciej widać siwiznę. Dużo lepiej sprawdzają się jasne kolory.

YouTube

Unikaj długich i prostych

Kobietom po 40. eksperci zalecają unikanie prostych i długich włosów – przede wszystkim dlatego, że wraz z wiekiem robią się coraz mniej lśniące, a ich kondycja jest gorsza. Proste włosy są nudne, a nuda dodaje lat i kobieta po 40 wygląda nawet o 10 lat starzej.

Styliści podkreślają, że kobiety po 40 powinny unikać również trwałej ondulacji na tak zwaną mokrą włoszkę. Choć nadal wiele dojrzałych kobiet decyduje się na ten typ uczesania, lepiej go unikać – od dawna nie jest już modny.

YouTube

Podzielacie zdanie stylistów?

To też może cię zainteresować: Domowy sposób na piękne storczyki. Wystarczy dodać do nich jedną rzecz. Będą rosły jak szalone

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularny lek zakazany przez Komisję Europejską. GIF wycofuje go z obrotu pod rygorem natychmiastowej wykonalności. O jaki lek chodzi

O tym się mówi: IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą. Dla jakich województw wydano ostrzeżenia