Poznali się i zakochali w wieku dwudziestu kilku lat, ciesząc się „szczęśliwym” 18-miesięcznym romansem, w którym młody książę Karol ścigał Camillę z dopracowanymi notatkami miłosnymi i nocnymi rozmowami telefonicznymi.

Kochał Camillę, poślubił Dianę - dlaczego?

YT

Dlaczego zatem zamiast tego poślubił Lady Dianę Spencer? Ekspert królewski Marlene Koenig bada historię księcia Karola i Camilli, romansu księżnej Kornwalii, związek, który pojawił się znacznie wcześniej.

Trzydzieści cztery lata po ich pierwszym spotkaniu, książę Walii i Camilla Parker Bowles ostatecznie pobrali się 9 kwietnia 2005 r. Ich długoletni związek jako przyjaciół i kochanków został podsumowany w tytule The Sunday Telegraph : „Mąż i żona - w końcu."

Na przyjęciu w zamku Windsor matka księcia Karola, królowa Elżbieta II, przed 800 gośćmi, ofiarowała toast nowożeńcom. „Pokonali Potok Bechera i Krzesło oraz wszelkie inne straszne przeszkody. Przeszli i jestem bardzo dumny i życzę im powodzenia. Mój syn jest w domu i jest szczęśliwy z kobietą, którą kocha.”

Nic dziwnego, że Królowa, miłośniczka koni i wyścigów konnych, wykorzystała odniesienia do wyścigów, gdy powitała Camillę w rodzinie: Becher's Brook i The Chair to ogrodzenia na torze wyścigowym Aintree, gdzie odbywał się Grand National. Było to latem 1971 r., kiedy 22-letni Karol po raz pierwszy spotkał Camillę Rosemary Shand.

Legenda została poparta, że ​​para została przedstawiona na meczu polo w Smith's Lawn w Windsor, ale zgodnie z autoryzowaną biografią Jonathana Dimbleby'ego, The Prince of Wales (1994), wprowadzenie zostało w rzeczywistości dokonane przez wspólną przyjaciółkę, Lucię Santa Cruz, córka chilijskiego ambasadora w Wielkiej Brytanii, którego Charles poznał, gdy był studentem w Cambridge.

Zdaniem ludzi, którzy znali Karola, myślał o zaproponowaniu małżeństwa w listopadzie 1972 r., ale wahał się przed podjęciem kolejnego kroku. Karol, który grał swoimi kartami blisko swojej klatki piersiowej, zdał sobie sprawę, że był „zbyt niepewny swoich uczuć”, aby poprosić Camillę o rękę.

Ostatni weekend spędzili razem w posiadłości Hampsire Broadlands w połowie grudnia 1972 r. Jego wujek, Lord Mountbatten, był jedynym członkiem rodziny, któremu Karol zwierzył się z uczuć do Camilli. Dopiero po latach mogli zalegalizować swój związek.

YT

O tym pisaliśmy: Krzysztof Cugowski znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. „Rok, dwa przeżyję bez grania, ale co dalej?”. Jego emerytura nie wystarcza na wiele

Zerknij: Modlitwa do potężnego Świętego o wysłuchanie i spełnienie ważnej dla nas prośby. Ten Święty nigdy nie przestał być aktywny