Jak podaje "Deon", tysiące osób, które prosiło go o wsparcie jeszcze za jego życia. Modlitwa, którą ułożyła mistyczka, św. Małgorzata Maria Alacoque, stała się cudownym narzędziem w rękach ojca Pio.

Postać człowieka, który dokonywał bilokacji i innych cudów

YT

Święty Ojciec Pio był włoskim kapłanem znanym z uwielbienia i miłości do obecnych wokół niego ludzi. Nosił stygamty, które wciąż nie mogą być wyjaśnione.

W sierpniu 1918 r. Zaczął doświadczać bolesnych ran, jakie otrzymał Chrystus podczas ukrzyżowania. Pojawiały się one i znikały przez kilka tygodni. Ten stan rzeczy pozostał i na jego ciele przez kolejnych 50 lat. Ten cud zaniknął dosłownie kilka dni przed jego śmiercią we wrześniu 1968 r.

Wielu lekarzy i ekspertów badało jego rany i nikt nie zdołał wyjaśnić ich powstawania. Sceptycy poddawali w wątpliwość autentyczność stygmatów.

"Modlitwa do Najświętszego Serca Jezusa"

YT

1. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone", wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę... Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu... Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję. 2. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam", wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę... Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu... Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję. 3. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą", wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę... Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu... Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję. O słodkie Serce Jezusa, dla Ciebie tylko jedno jest niemożliwe: nie mieć litości dla strapionych; dlatego okaż litość nad nami, biednymi grzesznikami i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez bolesne i Niepokalane Serce Maryi, Twojej i naszej czułej Matki. Amen.

O tym pisaliśmy: Niezwykłe zjawisko, czy powracający cyklicznie tajemniczy sygnał z kosmosu?

Zerknij: Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje do wiernych w sprawie Bożego Ciała. O tym wierni muszą pamiętać