Akcja #Hot16Challenge2 powstał w zamyśle pomocy medykom w walce z koronawirusem. Stworzono na ten cel zbiórkę pieniędzy na siepomaga.pl. Jak sobie poradzili państwo Bardowscy?

"ROLNICZA PROZA ŻYCIA - #Hot16Challenge2"

YT/Bardowscy

Inicjatorem akcji jest Karol Poziemski, czyli znany raper Solar. Polega ono na nagraniu szesnastu wersów pod wybrany beat, oraz nominowaniu do dalszej akcji następnych wykonawców. Utwór ma powstać w 72 godziny od nominacji.

Nie chodzi jedynie o nagrywanie muzyki, lecz głównie o pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z wyzwaniem, wystartowała także zbiórka funduszy na stronie siepomaga.pl. Tak więc, zarówno nominowani, jak i każdy chętny może wpłacać pieniądze na rzecz medyków, którzy są bezpośrednio narażeni na zakażenie. Na stronie zbiórki siepomaga.pl czytamy:

Witam serdecznie społeczność internetu! Kto by się spodziewał, że tym razem #hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat. W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. Zliczaniem wszystkich wpłat na specjalnym liczniku umieszczonym na stronie http://hot16challenge.network zajmie się Rap Genius Polska. Wierzę, że zbiorowa obserwacja rosnącej kwoty będzie świetnym mobilizatorem do wpłat, dlatego, jeśli czujesz się z tym okej, chciałbym Cię poprosić o udostępnienie informacji o wysokości przekazanej kwoty. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem"! :) Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Wysokość wpłaty jest dowolna. Solar #hot16challenge2

Wyzwanie przyjęło mnóstwo artystów, w tym Taco Hemingway, Quebonafide i Mata, ale także Dawid Podsiadło, oraz Paweł Domagała, którzy beat zamienili na gitarę. Udział wzięli także amatorzy, między innymi Ania i Grzegorz Bardowscy. Jak im poszło?


YouTube/Bardowscy

O tym pisaliśmy: Papież Franciszek wydaje pilny apel. Ostrzega wszystkich przed nadmierną swobodą. "Nadal trzeba przestrzegać reguł"

Zerknij: Dobre wieści: Dobra wiadomość dla zadłużonych. Komu komornik zostawi więcej środków na życie?