Jak podaje "Fakt", powstał niedawno ośmioczęściowy serial traktujący o życiu Królowej Elżbiety II. Wiele faktów z jej życia, pozwala wnioskować, że życie królowej nie jest takie różowe, jak może się wydawać.

Kilka dziwnych faktów z życia Królowej Elżbiety II

Została najdłużej panującym brytyjskim monarchą we wrześniu 2015 r., kiedy przejęła rządy prababki Victorii. Ponad 66 lat na tronie uczyniło ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na świecie - ale rzadko mówi o sobie i nigdy nie udziela wywiadów z mediami.

Elżbieta nigdy nie chodziła do szkoły. Wiele osób zna ją tylko z powodu surowej pokerowej twarzy i olśniewającej kolekcji kapeluszy. Ale to nie znaczy, że nie ma wykształcenia. Elizabeth (pseudonim z dzieciństwa: „Lilibet”) była nauczana przez prywatnych nauczycieli w domu. To samo dotyczy jej młodszej siostry, księżniczki Margaret.

YT

Wraz z siostrą wyszły inkognito między ludzi. Elżbieta i Małgorzata otrzymały pozwolenie rodziców na przyłączenie się do ogromnej rzeszy ludzi świętujących koniec II wojny światowej 8 maja 1945 r. Królowa wspomniała ten wieczór jako jeden z najbardziej pamiętnych w jej życiu.

YT

„Pamiętam szeregi nieznanych osób łączących ramiona i idących Whitehallem, wszyscy po prostu przeszliśmy falą szczęścia i ulgi”, powiedziała w 1985 r., Według BBC. Eskapada Elizabeth i Margaret została nawet dramatyczna w filmie zatytułowanym „A Royal Night Out”.

Nadworny jubiler musiał zostać natychmiast wezwany do naprawy diamentowej tiary, ale udało się ją załatać na czas ceremonii.

YT

Z technicznego punktu widzenia Elizabeth i jej mąż Filip są kuzynami. Elizabeth jest spokrewniona z królową Wiktorią ze strony ojca, a Philip jest spokrewniony z królową Wiktorią ze strony matki. Filip urodził się w rodzinach królewskich Grecji i Danii, ale porzucił oryginalne tytuły, gdy poślubił Elżbietę. Są teraz razem od 69 lat.

YT

Prawdziwe urodziny królowej przypadają 21 kwietnia, ale kraj oficjalnie świętuje dopiero 11 czerwca. Monarchowie z urodzinami w chłodniejszych miesiącach zwykle planują dodatkowe, oficjalne urodziny, kiedy pogoda będzie lepsza na paradzie. Elizabeth ma jeden w czerwcu.

O tym pisaliśmy: Kondolencje płyną z całej Polski. Rodzina Pascala Brodnickiego pogrążona w smutku

Mężczyzna skomentował na Twitterze post Andrzeja Dudy, a za dwie godziny zobaczył go na własne oczy. Prezydent przyszedł na jego wesele