Jak podaje "Pikio", na nagrobku Rajmunda Kaczyńskiego zostały wyryte pamiętne słowa, bardzo ważne pod względem jego osoby. Świadczą o tym, że jego synowie mieli najlepsze źródło, z którego mogli czerpać najważniejsze w życiu wartości.

Wielki człowiek

YT

Rajmund Kaczyński był inżynierem, nauczycielem akademickim Politechniki Warszawskiej, uczestnikiem powstania warszawskiego, porucznikiem Wojska Polskiego.

Pierwszy dzień powstania warszawskiego przyniósł mu udział w szturmie na tor wyścigów konnych na Służewcu.

Był wówczas dowódcą siódmej drużyny drugiego plutonu kompanii K 1. Podczas tej akcji doznał ran, w wynikó których stracił kciuk prawej dłoni. Z opatrzoną ręką, unieruchomioną temblakiem, brał udział w walkach na Mokotowie do samego końca września.

W latach 80 wykładał na Politechnice Warszawskiej, gdzie nauczał podczas prowadzenia zajęć z teorii maszyn. Był także członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Urodził się w Grajewie na Podlasiu w 1922 roku, a zmarł 17 kwietnia 2005 roku. Spoczął w rodzinnym grobowcu jego rodziców na Starych Powązkach. Niedawno minęła piętnasta rocznica jego śmierci. Jego grób robi ogromne wrażenie szczególnie, gdy przeczyta się wyryty tam napis:

ŻOŁNIERZ AK KAWALER KRZYŻA VIRTUTI MILITARI

Wikipedia

Lecz przede wszystkim był mężem Jadwigi Kaczyńskiej, z domu Jasiewicz, a także synów Jarosława i Lecha Kaczyńskich.

O tym pisaliśmy: Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy nie mógł pozostać obojętny. Przerwał milczenie, aby poruszyć ważną kwestię

Zerknij też tutaj: Prezydent Andrzej Duda z pomysłem dla dzieci. Uczniowie otrzymają bon na wakacje, sprawdź, w jakiej wysokości

Przypomnij sobie także: Marcin Meller szczerze o stracie matki. Co takiego wyznał