CERT Polska wdało komunikat dotyczący kolejnej praktyki przestępczej. Tym razem oszuści podszywają sie pod znane sieci i rozsyłają fałszywe faktury za uslugi telekomunikacyjne. Trzeba uważać, sprawa jest bardzo poważna.

Nowa praktyka cyberprzestępców. Podszywają się pod znane sieci telekomunikacyjne

Jak ostrzega Cert Polska w wiadomościach rozsyłanych przez oszustów znajduje sie załącznik, który po kliknięciu okazuje sie być szkodliwym oprogramowaniem, dającym przestępcom dostęp do naszego komputera a co za tym idzie do wszystkich możliwych systemów w tym bankowych.

Scam Screen Wp Tech
Scam Screen Wp Tech

Zdobycie danych do konta bankowego ofiary odbywa sie na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest link przekierowujący nas bezpośrednio do płatności za fakture.

Play prosi swoich klientów o ignorowanie takich wiadomości i apeluje o to aby pod żadnym pozorem nie klikac w załącznik. W razie pytam prosi o kontakt z biurem obslugi.

Uwaga! Ostrzegamy przed kolejną odsłoną znanego ataku wykorzystującego wizerunek operatora Play. Cyberprzestępcy...

Gepostet von CERT Polska am Donnerstag, 4. Juni 2020

To nie jest odosobniony przypadek

To nie jedyny przykład oszustwa za pośrednictwem sieci. Ostatnio głośno było o praktykach pewnych oszustów, którzy podszywali się pod PKO Bank Polski. W tamtym przypadku przestępcy rozsyłali maile z informacją o transakcji. Po uruchomieniu załącznika zawartego w wiadomości, dochodziło do ściągnięcia złośliwego oprogramowania, które pomagało w uzyskaniu dostępu do konta ofiary.

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM