Nowa wersja tarczy antykryzysowej została juz przygotowana. Znalazły sie w niej zmiany dotyczące emerytur. Z tego tytułu ZUS postanowił wydać oficjalny komunikat, w którym to przedstawił wszystkie wprowadzone zmiany.

Jakie zmiany czekają na osoby pobierające świadczenia emerytalne?

Jak podaje portal Pikio, Polscy emeryci czekali na te decyzje bardzo długo. Jak sie okazuje zmiany nie spodobają sie wszystkim. W związku z nimi Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił wydać oficjalny komunikat, w którym to przedstawia wszystkie zmiany.

Sejm uchwalił Tarczę 4.0. / YouTube
Sejm uchwalił Tarczę 4.0. / YouTube

Zmiany dotyczą wysokości składek emerytalnych. Jak sie okazuje czerwcowe emerytury beda przeliczane na tych samych zasadach co majowe.

- Oznacza to, że będzie mieć zastosowanie dodatkowa waloryzacja kwartalna, która według zasad ogólnych nie przysługuje przy ustalaniu emerytury w czerwcu każdego roku. Z tego powodu w poprzednich latach osoby, które składały wniosek o emeryturę w czerwcu, otrzymywały świadczenie niższe, niż gdyby wystąpiły z takim wnioskiem w maju lub lipcu - wyjaśniła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, profesor Gertruda Uścińska.

Co roku polscy emeryci zachęcani byli do przechodzenia na emeryturę w lipcu. W tym roku sprawa wyglada nieco inaczej. Jak przekonuje prezes ZUS, znacznie lepiej.

-To kontynuacja znakomitych wyników notowanych w poprzednich latach oraz wzrost naszego kapitału emerytalnego na poziomie nienotowanym na żadnej lokacie. Rok temu waloryzacja konta wyniosła 9,2%, zaś subkonta 5,01% - dodała Gertruda Uścińska.

fot. prawokonsumenckie.pl

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM