Koronawirus pozostaje tematem numer jeden na całym świecie. W Polsce bardzo szybko wprowadzono obostrzenia, których zadaniem było (i nadal jest) spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19, tak, by służba zdrowia nadążała z leczeniem i hospitalizacją osób, które tego wymagają.

Wiele osób krytykuje działania, które sprawiły, że już teraz łatwo jest domyślić się, iż polska gospodarka będzie przechodziła kryzys. Trzeba jednak przyznać, że dzięki temu w naszym kraju sytuacja, choć daleka od idealnej, jest bardziej opanowana niż swego czasu np. we Włoszech czy Francji.

Ministerstwo Zdrowia wystosowało ważny apel. O co chodzi?

Ostatnio rzad zniósł obostrzenia dotyczące noszenia maseczek ochronnych na zewnątrz. Teraz trzeba zakrywac usta oraz nos jedynie w miejscach takich jak sklepy czy urzędy.

Jak podaje portal Lelum, dziś na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawił sie wpis traktujacy o aktywnosci fizycznej. Ministerstwo zacheca w nim do jej podjęcia. Warunkiem jest stosowanie sie do odpowiednich zasad, jakich?

Pogoda na lato 2020. Źródło: letsride.co.uk
Pogoda na lato 2020. Źródło: letsride.co.uk

Nowe zasady dotyczące aktywności fizycznej

należy zachować co najmniej 2 metry odległości między pieszymi

konieczne jest zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, gdy nie mamy możliwości zachowania 2-metrowej odległości od innych

obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób

nieustannie ograniczony jest międzynarodowy transport publiczny

lokale gastronomiczne są otwarte, między stolikami powinny być co najmniej 2 metry odległości

fot. pixabay

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM