Mszyce potrafią być niezwykle uciążliwe. Są bardzo powszechnymi szkodnikami, a wygranie walki z ich plagą wcale nie należy do łatwych zadań.

Trudno jest pozbyć się mszyc, ponieważ ich samice są bardzo płodne, a podczas jednego sezonu na roślinach pojawia się wiele pokoleń tych małych szkodników.

Znakiem ostrzegawczym mówiącym, że możemy mieć z nimi do czynienia, jest zahamowanie wzrostu rośliny, poskręcane liście, a także pędy oblepione kleistą substancją, na których znajdują się małe owady – żółte, zielone lub czarne.

Mszyce mogą wystąpić nie tylko w ogrodzie, ale również na roślinach doniczkowych w domach. Mają od 2 do 5 mm. Te szkodniki wysysają z roślin sok, przez co ich żywiciele obumierają.

Mszyce screen polifoska.pl
Mszyce screen polifoska.pl

Domowe sposoby na pozbycie sie mszyc

Najlepszym domowym sposobem na walkę z mszycami jest stworzenie naturalnego nawozu. Jednym z lepszych sposobów jest spryskanie ros liny mydlem czy tez mydlem ogrodniczym. Mydło to charakteryzuje sie bakteriobójczymi wlasciwosciami.

Mszyce screen Fakt
Mszyce screen Fakt

Aby spryskać roślinę mydlem należy uprzednio zetrzec je na tarce a następnie rozpuścić w cieplej wodzie. Odpowiednia ilość mydła to od 150 do 300 gram.

Kolejnym domowym sposobem jest oprysk z użyciem gnojówki zmieszanej z wywarem np z pokrzywy czy innych ziol.

Można także posadzić w okolicy rosliny, które charakteryzują sie tym, ze działają odstraszająco na mszyce. Należą do nich np czosnek, aksamitki czy lawenda.

Można także jak to opisuje Drik Mann spryskać roślinę mlekiem:

„Mieszamy chude mleko z wodą (pół na pół), a otrzymaną mieszanką spryskujemy zaatakowaną roślinę. Działanie można zauważyć już po dwóch dniach. Regularne powtarzanie oprysków, wzmacnia ich działanie".

Zobacz także: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI. NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ NOWE WYTYCZNE

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: SYTUACJA W POLSCE WCIĄŻ NIE JEST NAJLEPSZA. NIEUSTANNIE POJAWIAJĄ SIĘ NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA. GDZIE TYM RAZEM