To powoduje, że nie będą miały okazji do poprawy zdobytych od września do marca ocen, co przełoży się na ich wyniki w nauce na świadectwie szkolnym. To niezwykle niepokoi Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, który troszcząc się o stan psychiczny dzieciaków apeluje, by pójść „im na rękę” i zawyżać oceny.

- Na radach pedagogicznych do tych arytmetycznych wyników, które wychodzą z ocen jednostkowych, sprawdzianów, klasówek po prostu zróbmy „plus jeden” – prosi rzecznik Praw Dziecka w rozmowie z dziennikarzami Radia Zet.

Mikołaj Pawlak przekonuje, że największe konsekwencje nauki zdalnej, wynikającej z epidemii koronawirusa i jej niedoskonałej w Polsce formy poniosły właśnie dzieci i młodzież. Zależy mu zatem, by wszystkie dzieci otrzymały promocję do następnej klasy i „wszyscy mogli zacząć z czystą kartą i dobrymi humorami” naukę w szkole od września.

Mikołaj Pawlak broni praw dzieci dotkniętych przemocą fizyczną i molestowaniem

W najnowszym wywiadzie dla Radia Zet Rzecznik Praw Dziecka stwierdził również, że zamierza złożyć projekt zmian kodeksu postępowania karnego, tak aby dzieci uzyskały lepszą obronę w postepowaniach karnych, szczególnie w przypadku pedofilii.

Chodzi o poszanowanie godności dzieci jako strony postępowania i jego ochronę. Będzie dążył do tego, aby Rzecznik Praw Dziecka został wdrożony do kodeksu postępowania karnego jako obrońca poszkodowanego dziecka, gdyż jak sam przyznał "jego funkcja to mówienie w imieniu kogoś kto tego głosu nie ma".

- Chcę aktywnie brać udział w tego typu postępowaniach i wtedy mam nadzieję też wymiar sprawiedliwości będzie bardziej wrażliwy na sprawy dziecka – przekonuje Mikołaj Pawlak.

Przypomnij sobie o… KATARZYNA DOWBOR: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O STANIE JEJ ZDROWIA. DZIENNIKARKA CIERPI NA NIEULECZALNĄ CHOROBĘ

Jak informował portal Życie: POLSCY EKSPERCI WYJAŚNIAJĄ NIETYPOWE OBJAWY KORONAWIRUSA. ICH BADANIA ZNALAZŁY UZNANIE WŚRÓD ŚWIATOWYCH UCZONYCH

Portal Życie pisał również o… WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TELEWIZJI NAZIEMNEJ. BĘDĄ WIELKIE ZMIANY